61
11.10.2012, 12:36Lektura na 1 minutę

Windows 8: W Windows Store nie zobaczymy gier dla dorosłych

Przeciwnicy Windowsa 8 znaleźli właśnie kolejny argument przeciwko nowemu systemowi operacyjnemu Microsoftu. Okazuje się, że gigant z Redmond nie dopuści do swojego cyfrowego sklepu Windows Store gier przeznaczonych powyżej osiemnastego roku życia.


Piotrek66

Windows Store to serwis, w którym znajdą się gry i aplikacje zintegrowane z nowym interfejsem „ósemki”. By jednak zostały one udostępnione w usłudze, muszą przejść proces certyfikacji.

Jak donosi na swoim blogu programista Casey Muraton, Microsoft nie przepuści gier, które otrzymały klasyfikację wyższą niż PEGi 16 lub M (według amerykańskiego ESRB). Taka informacja znalazła się w regulaminie certyfikacji dostępnym na stronach giganta z Redmond. Oznacza to, że wiele produkcji pokroju Skyrima czy Assassin’s Creeda nie będzie mogło trafić do sklepu Windows Store.

Teoretycznie nie powinno być to problemem – prócz nowego interfejsu, dostępny będzie znany wszystkim pulpit, który pozwoli zainstalować dowolny program czy grę. Muraton zwraca jednak uwagę, że w kolejnych „OkienkachMicrosoft może usunąć tę opcję, tak jak zrobił to z MS-DOS-em, który był integralną częścią pierwszych Windowsów

Jak myślicie – czeka nas przyszłość bez gier dla dorosłych graczy?

Redaktor
Piotrek66
Wpisów17556

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze