4
29.08.2022, 08:15Lektura na 2 minuty
Wideo

Wo Long: Fallen Dynasty – Gameplay z nowej gry twórców serii Nioh

Team Ninja pokazało nowy materiał z Wo Long: Fallen Dynasty, soulslike'a z akcją osadzoną w starożytnych Chinach.


Jakub „rajmund” Gańko

O Wo Long: Fallen Dynasty usłyszeliśmy już na na tegorocznym Xbox & Bethesda Games Showcase. Nowy tytuł od Team Ninja, twórców serii Nioh, Ninja Gaiden i Dead or Alive, najwyraźniej będzie stanowił kolejną ewolucję ich soulslike'owej drogi. Akcję tytułu osadzono w starożytnych Chinach, ale nie liczcie na interaktywny podręcznik historii: w Wo Long: Fallen Dynasty oczywiście nie zabraknie elementów fantastycznych.

Przekonajcie się zresztą sami, rzucając okiem na najnowszy trailer z fragmentami rozgrywki:

Materiał nie jest długi, ale daje pewne wyobrażenia co do tego, jak będzie wyglądał gameplay w Wo Long: Fallen Dynasty. Kolejne fakty na ten temat możemy poznać z niedawnego wywiadu, którego producenci Fumihiko Yasuda i Masaaki Yamagiwa udzielili portalowi IGN. Zanosi się na to, że najnowszy tytuł Team Ninja będzie czerpał garściami z Sekiro: Shadows Die Twice. Gra ma postawić na „pionową” eksplorację i porzucić pasek staminy.


Osadzenie akcji w Chinach pozwoliło nam na stworzenie znacznie większych lokacji niż w Niohu, który rozgrywał się w Japonii. Nawet coś takiego jak zamek jest teraz znacznie większe, a eksploracja rozrosła się w pionie, ponieważ główny bohater może skakać. Największa różnica w rozgrywce to nastawienie na szybkość. Nie ma już staminy z Nioha, więc gracz ciągle staje przed sytuacjami, w których musi błyskawicznie reagować. Może zdecydować się grać bardziej agresywnie, ale ma też do dyspozycji wiele nowych sposobów na uniknięcie ataku.


Fumihiko Yasuda

Nowością będzie system morale: przeciwnicy, którzy będą w nim postawieni wyżej od gracza, będą trudniejsi do pokonania. Za każdym razem, gdy główny bohater kogoś pokona, jego morale będzie rosło, a gdy zginie – spadnie. To samo tyczy się naszych wrogów. Jak sugeruje zaprezentowany trailer, w grze nie zabraknie także efektownego asortymentu broni.


Ostatecznie w grze będzie więcej niż 10 typów uzbrojenia. (...) Wraz z kolejnymi poziomami będziemy odblokowywać kolejne czary. W walce wspomogą nas także niebiańskie bestie. W trailerze możemy dostrzec w tej roli Cynobrowego Ptaka, który pochodzi z chińskich legend. W trakcie gry zaprzyjaźnimy się z wieloma takimi bestiami.


Masaaki Yamagiwa

Wo Long: Fallen Dynasty trafi na rynek na początku przyszłego roku w wersjach na PC, PlayStation 4 i 5, Xboksy One oraz Series X/S. Od dnia premiery ma być także dostępny w Game Passie.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1900

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze