80
20.11.2013, 21:42Lektura na 2 minuty

World of Tanks: Dziwne okoliczności dyskwalifikacji polskiej drużyny [UPDATE] Sprawa rozwiązana

W trakcie rozgrywek w World of Tanks pod banderą Electronic Sports League doszło do zdarzenia - co najmniej - dziwnego. Zdyskwalifikowani we wczesnym etapie Rosjanie z klanu VirtusPRO wskoczyli do finałowej szesnastki turnieju numer 137 w miejsce polskiego Gogo Power Rangers, które przechodziło kolejne rundy "fair and square". [UPDATE] Sprawa rozwiązana.


Adzior

Co się stało? W fazie Top 128 - czyli na samym początku - turnieju ESL numer 137 w World of Tanks rosyjska drużyna VirtusPRO została zdyskwalifikowana na korzyść polskiej ekipy Virtuti Militari_7team, która z kolei uległa w kolejnej fazie rodakom z Gogo Power Rangers. Ci pokonali następnie Węgrów z King Tigers i rozlokowali się w tabelce Top 16. Wszystkie wyniki zostały udokumentowane i zatwierdzone przez administratorów rozgrywek.

Następnie miał miejsce zwrot akcji. W drzewku turnieju wprowadzono dość istotne zmiany. VirtusPRO wpisano jako zwycięzcę starcia z Virtuti, a także dalszych pojedynków z Gogo Power Rangers oraz King Tigers, by w Top 16 miała zmierzyć się z polskim Beaverboard Squad. Admini nie uzasadnili swojej decyzji, stąd nie wiadomo, czy miłośnicy spiskowych teorii mogą je udowadniać, czy VirtusPRO zostali jednak zdyskwalifikowani niesłusznie, w związku z czym zdecydowano się na mało subtelną formę zadośćuczynienia. Faktem jest, że np. mimo wyświetlonego zwycięstwa VirtusPRO nad drużyną z Węgier, screeny dokumentujące "wygraną" Rosjan z King Tigers dotyczą... pojedynku Tigers z polskimi Rangersami.

Jeden z graczy Rangers założył na oficjalnym forum wątek, który ma na celu wyjaśnienie sprawy. Po trzech godzinach od jego założenia odezwał się jeden z administratorów ESL:


Dokładamy największych starań, by wszystko przebiegało jak najbardziej sprawiedliwie i proszę mi wierzyć - nikogo nie faworyzujemy. Takie problemy nie mogą być efektywnie rozwiązywane w tym miejscu, w związku z czym zalecam skontaktowanie się z działem supportu, a wyjaśnimy dokładnie, co się stało.


Autor wątku na forum posłuchał sugestii i zwrócił się bezpośrednio do administracji. Nie podzielił się całą treścią odpowiedzi, ale miało w niej pojawić się twierdzenie, że szef europejskiej odnogi World of Tanks zmienił wynik meczu. Jeśli tak faktycznie się stało, na skutek decyzji ucierpiała w praktyce nie jedna, a trzy drużyny, gdyż VirtusPRO zostało rozstawione w rundzie Top 16 na bazie wyników meczów, które się nie odbyły.

Damy znać, gdy pojawią się ciekawe, nowe informacje w tej sprawie.

Dzięki Sidewinderowi za cynk.

[UPDATE] Cytując gracza Rangersów, który był źródłem informacji:


W odpowiedzi na nasz wniosek admini ESL przeprosili za całą sytuację i nagrodzili nas za udział w turnieju 137. Naszym zdaniem to kończy wątek.


Redaktor
Adzior
Wpisów2881

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze