3
26.01.2023, 11:15Lektura na 2 minuty

World of Warcraft z ray tracingiem – efekt jest niesamowity!

World of Warcraft to już leciwa gra – tym ciekawiej więc wygląda w wersji dopakowanej ray tracingiem. Jak na razie jednak odbyło się to w sposób nieoficjalny i chałupniczy zarazem. Moder posłużył się bowiem… plikami z gry Portal RTX.


Grzegorz „Krigor” Karaś

Wraz z premierą najnowszej serii kart graficznych RTX 4000 Nvidia zapowiedziała wypuszczenie narzędzia RTX Remix, które ułatwi dodawanie m.in. efektów związanych z ray tracingiem do starych gier. Wspomniany pakiet nie jest jeszcze oficjalnie dostępny – co nie zmienia faktu, że jego elementy już teraz posłużyły do odświeżenia wyglądu World of Warcraft.


Portal do World of Warcraft

Jak? Moder po prostu wziął warsztat odpowiednie pliki i kod z gry Portal RTX i posłużył się nimi do zaimplementowania nowego oświetlenia w hicie Blizzarda. Efekt jest miejscami niesamowity – zwróćcie uwagę m.in. na wygląd bramy czy ujęcia nocne. To samo zresztą można powiedzieć o wyglądzie rynku i tego, jak rozkładają się tam cienie okolicznych budynków. Stormwind bez wątpienia prezentuje się o wiele lepiej niż w oryginalnej wersji.

Swoją drogą, ten zrobiony metodą chałupniczą i niepozbawiony wad port (woda chociażby w dalszym ciągu wygląda tak sobie) pokazuje, jak wielki potencjał tkwi w narzędziu Nvidii i technologii ray tracing. W sumie to nie mogę się doczekać wysypu odświeżonych starych gier po oficjalnej premierze narzędzia – będzie się działo.

Ciekawe chociażby, jak wyglądałby chociażby pierwszy Unreal po takim liftingu? Sądzę, że to jeden z tych tytułów, które na dodaniu ray tracingu zyskałyby bardzo dużo. A wy macie jakieś swoje typy?

Redaktor
Grzegorz „Krigor” Karaś

Gdyby mnie ktoś zapytał, ile pracuję w CD-Action, to szczerze mówiąc, nie potrafiłbym odpowiedzieć. Zacząłem na początku studiów i... tak już zostało. Teraz prowadzę działy sprzętowe właśnie w CD-Action oraz w PC Formacie. Poza tym dużo gram: w pracy i dla przyjemności – co cały czas na szczęście sprowadza się do tego samego. Głównie strzelam i cisnę w gry akcji – sieciowo i w singlu. Nie pogardzę też bijatyką, szczególnie jeśli w nazwie ma literki MK, a także rolplejem – czy to tradycyjnym, czy takim bardziej nastawionym na akcję.

Profil
Wpisów346

Obserwujących21

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane