31.08.2022, 10:30Lektura na 2 minuty

Wrześniowe rozdanie Games with Gold. Xbox 360 pożegnany klasykiem Valve

Trwało to bardzo długo, ale musiało się w końcu skończyć. Wrześniowa oferta zamyka rozdawanie gier z Games with Gold na Xboksa 360.

Games with Gold ma prawie dziesięć lat. To microsoftowy odpowiednik comiesięcznego rozdania gier oferowanego przez PlayStation w ramach subskrypcji PS Plus. Darmowe produkcje m.in. wynagradzają graczom konieczność płacenia za grę przez Internet. Program jest rozszerzany o każdą nową konsolę i obecnie obejmuje także Xboksy Series X|S. Nic więc dziwnego, że po takim czasie zdecydowano się zrezygnować z oferowania nowych tytułów posiadaczom Xboksa 360. Wrześniowe rozdanie będzie ostatnim dla nielicznych aktywnych posiadaczy tej konsoli (oraz dla tych, którzy uruchamiają sobie różne starocie w trybie wstecznej kompatybilności).

Microsoft postanowił zakończyć program wyrazistym akcentem. Zdecydowanie najciekawszym prezentem z ery 360 jest konsolowa wersja Portala 2 – klasyka Valve tak kultowego, że nie ma sensu opisywać go tu dalej w najmniejszym stopniu.

Do tego produkcja mniejszego kalibru, czyli traktujący o budowaniu parków rozrywki Thrillville. Jest to inna wersja tytułu Off the Rails, który rozdawano dość niedawno.

Posiadacze nowszych konsol dostają za to mieszankę akcji z grami rytmicznymi. Gods will Fall to opowieść o garstce wojowników, którzy próbują ocalić świat spod władzy... bogów.

Natomiast Double Kick Heroes to niezależna gra rytmiczna – w sam raz, aby wyrwać się z rutyny produkcji średnio- oraz wysokobudżetowych.

Poniżej pełna lista; tytuły z Xboksa 360 można uruchamiać na nowszych konsolach we wstecznej kompatybilności.

1-15 września:

  • Thrillville (Xbox 360)

1-30 września:

  • Gods Will Fall (Xbox One, Xbox Series X|S)

16 września-15 października:

  • Double Kick Heroes (Xbox One, Xbox Series X|S)

16-31 września:

  • Portal 2 (Xbox 360)

Będziecie tęsknić?

Screenshot z gry Portal 2. Robot GLaDOS zwiesza się z sufitu i patrzy poza ekran z wyrazem lekkiego smutku. Na ekranie żartobliwie przerobiony napis fontem z gry "GLaDOS: Goodbye, gry na Xboksa 360".


Czytaj dalej

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów1004

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze