2
24.12.2023, 10:15Lektura na 2 minuty

Wyłoniono najładniejsze gry 2023 roku. Wśród wyróżnionych są Polacy

Zestawienie zostało przygotowane przez Digital Foundry, specjalistów w branży pod kątem grafiki i prezencji technicznej gier.

Z czym kojarzyć się może Wigilia Bożego Narodzenia? Na pewno wymienić można dwanaście potraw, spotkanie z rodziną, ból brzucha od przejedzenia, ale też i prezenty. Jeżeli macie kogoś w rodzinie, kto kocha gry wideo, to zapewne myśleliście o tym, co mu kupić na święta. Przez to pewnie nie zdążyliście i szybko musicie jeździć po sklepach w poszukiwaniu dobrej pamiątki. Jeżeli nie siedzicie w środowisku gier wideo, to możecie wybrać coś z poniższej listy, którą opublikowało Digital Foundry.

Co na niej znajdziecie? Listę najładniejszych gier 2023 roku. A wiadomo, jak wybierać prezent, to tylko ten najpiękniejszy. Portal znany jest z rzetelnych analiz oprawy wizualnej, a także aspektów technicznych gier, więc można im zaufać przy doborze swojego zakupu. Na sam początek twórcy zaczęli od wymienienia specjalnych wyróżnień. W tym punkcie wymieniono między innymi Horizon Forbidden West: Burning Shores oraz Dead Space. Następnie przedstawieni zostali laureaci topowej dziesiątki. Kto znalazł się w rankingu? Oto pełna lista, oczywiście w kolejności od pierwszego miejsca.


Najładniejsze gry 2023 wg. Digital Foundry

 1. Avatar: Frontiers of Pandora
 2. Alan Wake 2
 3. Cyberpunk 2077 RT Overdrive
 4. Marvel’s Spider Man 2
 5. Super Mario Bros. Wonder
 6. Hi-Fi Rush
 7. Resident Evil 4
 8. Robocop: Rouge City
 9. Final Fantasy XVI
 10. Star Wars Jedi: Survivor

Avatar jest dość krótko na rynku, ale zdążył zebrać wyróżnienie od Digital Foundry, które pokusiło się nawet o porównania do Crysisa. Podium dla Cyberpunka 2077 jest o tyle imponujące, że gra wydana została 3 lata temu, ale dzięki modyfikacji RT Overdrive wyciągnęła na zupełnie inny poziom grafikę w dziele CD Projektu Red. Warto także poświęcić dwa zdania Robocop: Rouge City od Teyonu. Dzieło krakowskiego studia zostało przez Digital Foundry nagrodzone mianem najładniejszej, tegorocznej gry na silniku Unreal Engine 5.

Macie więc dobry suplement do tego, jaki prezent na ostatnią chwilę kupić bliskiemu wam graczowi. Ja mogę osobiście przemycić wam jeszcze lepszą listę, na której znajdziecie 10 najlepszych gier według naszej redakcji. No i oczywiście na sam koniec: Wesołych Świąt wszystkim czytelnikom oraz graczom!


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów341

Obserwujących4

Dyskusja

 • Dodaj komentarz
 • Najlepsze
 • Najnowsze
 • Najstarsze