Youtuber przekształcił kalkulator w „ostateczne narzędzie do ściągania”
Na pokładzie zmodyfikowanego kalkulatora popularnego w Stanach modelu TI-84 znalazł się ChatGPT.
Oczywiście nie wystarczy wziąć pierwszego lepszego kalkulatora z brzegu, połączyć się z jego pomocą z Wi-Fi i pobrać apkę ChatGPT. Scenariusz taki jest nie tyle absurdalny, co wręcz niemożliwy do wykonania. A to oznacza, że odpowiedzialny za przekształcenie TI-84 w „ostateczne narzędzie do ściągania” youtuber ChromaLock musiał wprowadzić w rzeczonym sprzęcie sporo zmian.
Czy to jeszcze kalkulator?
Nie obyło się bez umieszczenia w urządzeniu mikrokontrolera z obsługą Wi-Fi, bez którego o uruchomieniu ChatGPT można by było jedynie pomarzyć. ChromaLock wykorzystał w tym celu Seeed Studio XIAO-ESP32-C3, dostosowując przy okazji napięcia oraz dodając kilka rezystorów 1K pomiędzy mikrokontroler a port łącza.
Co zaś do oprogramowania – soft wykorzystany na powyższej prezentacji dostępny jest w serwisie GitHub, a dokładniej w repozytorium „TI-32”, gdzie opisany jest jako „modyfikacja dla kalkulatorów TI-84 zmieniająca je w urządzenia do oszukiwania”. Po jej wgraniu, kalkulatory TI-84 Plus Silver Edition i TI-84 Plus C Silver Edition otrzymują możliwość połączenia się z siecią oraz dostęp do wielu innych funkcji, takich jak tryb testowy oraz wsparcie dla aparatu.
Nowy soft pozwala użytkownikom teoretycznie prostego sprzętu nie tylko skorzystać z czatbota OpenAI, ale również wymieniać się wiadomościami za pośrednictwem tradycyjnego czatu, a nawet... wyświetlać obrazy. Owszem, w znacznie uproszczonej formie, ale hej – jakby nie patrzeć, funkcja działa na tyle, na ile pozwalają jej ograniczenia urządzenia. No i nie zapominajmy o legendarnym Wężu, którego możemy pobrać na kalkulator, jeśli dopadnie nas nuda.
Czytaj dalej
Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.