Zamknięte z powodu choro…. grania. BATTLEFIELD 3 JUŻ JEST! Wasze opinie?

Recenzje Battlefielda 3 już znamy – w tej chwili średnia ocen w sieci według serwisu Metacritic waha się od 83% do 93% w zależności od platformy – teraz czas na opinie normalnych graczy.
My na razie zamierzamy kolektywnie sprawdzić, co w tym BF-ie siedzi, was zaś zapraszamy do dyskusji.
Co jest w tej produkcji udane? Co nie wyszło? Jak oceniacie produkt końcowy w kontekście kampanii reklamowej gry?
Prosimy o komentarze – ale bez kolejnej przepychanki typu „a nie bo, COD i tak jest lepszy/gorszy, nie znasz się kalafiorze” – na temat tego, co EA wysmażyło na grillu u Johna Riccitiello.
Komentarze poniżej, a ankieta TUTAJ.
Możecie też skorzystać z naszego nowego systemu oceniania gier i wystawić BF-owi własną ocenę (czy napisać recenzję) – TUTAJ.
Czytaj dalej
598 odpowiedzi do “Zamknięte z powodu choro…. grania. BATTLEFIELD 3 JUŻ JEST! Wasze opinie?”
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Moonshield, na drugim kompie mam radeona i tam też mam podwójne kwestie, do tego gra ścina na nim nawet na low. Mimo że procek jest 3 jajowy, ramu 5gb i karta (słaba bo słaba ale ciagnąc powinna) HD4850. Myśle że AMD znowu musi wypuścić nowe sterowniki specjalnie pod Bf’a
mi jakoos na amd x3 3,6ghz 8gb ramu i karcie hd 5770 oc smiga na ultra
Założyłem się z ojcem o 20zł że BF będzie lepszy niż CoD. Moim zdaniem już mam kasę na następne CD-A:P
@down mam praktycznie taka samą specyfikacje, tylko 2 gb ramu, beta chodziła mi zadziwiająco słabo(podsumowując oficialne minimalne wymagania) myslałem że na low uciągne spokojnie w dobrej rozdzielczości, a tu kicha, no ale niedługo kupie, to sprawdze
Ja co prawda odpaliłem BF3 dopiero wczoraj późnym wieczorem i grałem tylko w SP ale mogę powiedzieć, że gra robi wrażenie. Grafika i efekty bardzo ładne. Ja u siebie nie zauważyłem żadnych problemów z grafą. Przed włączeniem zainstalowałem najnowsze stery nvidi. Gra się bardzo przyjemnie, a początek misji z F-18 wgniata w fotel. Są skrypty oczywiście, ale jak uniknąć skryptów chcąc przedstawić filmowy scenariusz? Myślę, że twórcy chcieli się trochę zbliżyć z SP do CODa. Mi się gra podoba
chodziło mi o post N4F4L3M 😛 , czyli @4xdown 😛
@revan12: Jeśli zakład dotyczył singla to ojciec może polemizować, pomijając grafikę ten singiel z CoD3 może (zaznaczam może) być ciekwaszy 🙂
To jest gra z nastawieniem na multi….
Revan12, zazdroszczę ci ojca x)
to jest najlepsza gra w jakom grałem
Grałem w nowego BFa wprawdzie niewiele ale jako ktoś kto mam 430 godzin w multi w BC2 powiem że jest lepiej, więcej, bardziej miodnie i soczyściej . Jak dla mnie ta gra za swój klimat i odczucia „ocierające” się o prawdziwe pole walki (kapitalne udzwiękowienie) jest mistrzostwem świata. W BC2 gram od premiery Battlefield 3 będzie mi towarzyszył o wiele dłużej. Naprawdę polecam. Ps. Namówilem swojego kumpla fana CoDa na zakup BF3 Nie dość że nie żałuje, to jest jeszcze pod dużym wrażenie (beta mu sie nie pod
Interaktywny film w odniesieniu do innych gier FPP. Nazwanie tego grą filmową to była by obraza dla innych gier tego gatunku i twórców którzy w swoich dziełach zawarli więcej gry niż skryptów. Brać zwolnienie z roboty aby obejrzeć grę w której więcej oglądamy niż gramy to obraza dla gracza a nie powód do chwalenia się. Już teraz można powiedzieć że na pewno ta gra w singlu przegra z nowym Call of Duty skoro teraz przegrywa pod względem game play’u z pierwszym modern warfare.
@Selekt Z pierwszym MW może tak ale z pierwszym to nawet każdy następny COD przegrywał. Ostatnie CODy były coraz to bardziej oskryptowane. Wydaje mi się, że co do grywalności SP nie ma co się spierać ponieważ jednemu się podoba to innemu np coś innego. Im więcej graczy tym więcej różnych opinii. Po za tym singla się przejdzie i się o nim zapomni, a w multi można młócić cały czas. To nie Half-Life do którego singla można wracać w nieskończoność ale to jest gra innego typu.
son91 gdzie zamawiałeś preordera??
No własnie – pytanie do Redakcji – jest przestój bo niemal każdy gra? Czy większość olała? Na opinie to nie liczę – bo je pewnie zatrzymacie do następnego numeru…
son91 nie wychylabym sie z takimi stwierdzeniami
@misiek1784|Najpierw w sklepie gram.pl – problem z moim przelewem,odesłali pieniądze, później w empiku- przepraszamy nie mamy już w zapasie tych wersji, teraz w ultimie – przepraszamy ale ładunek gier przyszedł nam mniejszy niż oczekiwaliśmy, musi pan poczekać… normalnie ręce opadają…|@lilbone|Mam to w tyłku, moje przygody tylko potwiedzają moją opinię, że cały market gier ssie.
a propo ultimy, tam już wysłałem pieniądze,więc nic nie mogę zrobić tylko czekać, teraz sobie na spokojnie przechodzę single, żeby jak przyjdą kody zagrać na multi…
@Selekt Ty chyba nie wiesz, że BF3 to całkiem inny produkt niż CoD. W CoD najważniejszy jest filmowy SP, który można przejść w pare godzin, tak jak obejrzeć parę filmów w kinie, potem już nie chce się iść na ten sam film (szczególnie, że kolejne cześci MW są coraz gorsze). Ja przechodzę u kumpla CoD w singlu i to jest koniec zabawy z tym tytułem. Natomiat w BF2 grałem kilkadziesiąt dni w multi, które niszczy multi w CoD. SP w BF to tylko taka przystawka i trening przed prawdziwą zabawą w multi.
ja kupiłem na originie i było bez problemów, kumpel zamuwiła na gram.pl i tak samo
@cojaturobie popieram, masz w 100% rację
@misiek1784|Też sie zastanawiałem z orydżynem,bo raz że miałbym od razu gierkę a dwa że kupowałbym u źródła, ale z drugiej strony zachciało mi się mieć fizyczne ,,potwiedzenie” że mam bf3. Zresztą lubie czasami poprzeglądać dodatki dodawane do oryginałów w formie jakiś ulotek,książeczek,dodatków,duperelków,takie tam zboczenie ^^ W każdym razie mi ultima,gram.pl i empik zrobili problem i muszę czekać,ale jak dojdzie to mogę tylko powiedzieć:do zobaczenia na Kaspijskiej Granicy ^^
W SP ostatnie tytuły CoD miały przewagę, ale szczerze ile godzin w tego SP się gra zanim się nam znudzi. W multi nie spędza się kilkunastu godzin, tylko przynajmiej kikanaście dni. A multi w BF rządzi, nie mówie już nawet o grafice i modelu zniszczeń, o możliwości zabawy pojazdami, ale głównie o tym że dobrze zgrana drużyna pokona bandę nastolatków z ADHD, którzy siedzą po 12 godzin dziennie w grach, bo BF jest bardziej symulatorem pola walki niż takie Multi w CoD, które jest tylko zabawą w berka z spluwą
pisałem to już dzisiaj, więc podsumuję:|- singiel nie jest za bardzo porywający, ale nie odstaje od poprzednich części. Przeciwnicy czasem czekają, aż im się strzeli w „twarz”. Dużo skryptów. Ogólnie ok (jak na razie).|- multi – dla tej części kupiłem grę, bo jestem zachwycony BFBC2. Jest bardzo dobrze, chociaż zdążyłem pograć zaledwie na dwóch mapkach (Metro i Caspian border). W Betę nie grałem. Mapki bardzo zróżnicowane i rozległe. W szczególności Caspian border wymaga dużej liczby graczy, żeby coś się.
Ja jestem mega zadowolony: po 3 godzinach grania w multi stwierdziłem, że jeszcze w tak emocjonującą grę w sieci nie grałem. Z czasem może mój entuzjazm opadnie ale na razie jest super. Singiel jak singiel. Mogliby wymyślić coś nowego bo lot samolotem to trochę za mało ale i tak jest lepiej niż w COD (przynajmniej dla mnie) bo tu akcja jest mniej przesadzona.
Singiel nudny jak flaki z olejem z niezbyt przekonującą mechaniką strzelania i wybitnie niskim poziomem trudności. Multi nie oceniam, bo nie mam aktualnie czasu na dłuższe posiedzenia. W sumie póki co jeśli miałbym wybierać, to zostałbym przy bad company 2.
..działo. Dużo pukawek, upgradów. Starczy więc na przynajmniej 500h w multi. Grafika świetna. Na swoim kompie (875k, 8gb ram, GTX470, WIN 7 x64) mogę grać na ultra detalach, chociaż czasem mam wrażenie, że pełnych 30 klatek nie ma. Tak między 25-30. Nie mierzyłem niestety. Poza tym w procku mam jeszcze zapas mocy w postaci przetaktowania, z którego zrezygnowałem parę miesięcy temu, jak miałem problemy z pamięciami (a żeby sprawdzić, co jest nie tak, wracałem do ustawień defaultowych). COD MW3 też zamówiłem.
Single świetny, ale Cod’a duuuzo lepszy 😀 . No ale multi świetne uwielbiam Team DM bo mala mapka bez pojazdwo ogolnie fajnie jest biore M26 MASS i 1 na servie 😛
noma22 mechanika strzelania jest dużo wygodniejsza,w Bc2 była sztywna i ukonsolowiona jak nie wiem co.
Niektórzy to tu więcej piszą o MW3 lub innych Codach niż o BF3, który zdaje się jest głównym tematem posta ale co ja się tam znam. 🙂 😛
Powiem, że Singiel jest w porządku, nic nadzwyczajnego oprócz grafiki.
O właśnie a pro po strzelania, ten sam system hitboxów co w BC2? Znaczy że trzeba strzelać dużo przed kolesia biegnącego żeby pocisk doleciał czy już się ten dystans zmniejszył i trzeba brać poprawkę tylko na przyciśniecie klawisza myszki?
yo! mam wielki PROBLEM i wielką PROŚBĘ!!! Otóż dźwięk mi strasznie laguje, wiesza się, strzelam raz – słyszę dwa strzały, odgłosy biegnących kompanów i swoje też mam podwójne, tak samo rozmowy. Co ciekawe w multi wszystko idzie gładziutko. Nie mam pojęcia jak ten problem rozwiązać, proszę was, niech mi ktoś pomoże, może niektórzy też mają takiego zonka ;/. Gram na lapku, parametry mam całkiem spoko, Wiedźmin 2 śmigał na ultra bez przycinki, więc to nie kwestia sprzętu. POMÓŻCIE!:(
Przyznam, że jestem fanboyem battlefielda i uważam że call of duty nie dorasta mu do pięt. Lecz jeszcze dwa lata temu seria call of dut była moją ulubioną, zmieniłem zdanie ponieważ battlefield oferuje ciekawszą bardziej urozmaiconą rozgrywkę zarówno w singlu i multi.(ostatnia misja battlefield bc2 wymiata)
…to w BF3 jest singiel ? |Ja od dwóch dni katuje multi na PS3 i muszę stwierdzi, że gra daje radę. Choc grafika nie powala to lokacje są dobrze zrobione. Na razie jedyne co mnie wkurza to lakiejś lagi i trzaski na chacie głosowym – BRAK MOŻLIWOŚCI ROZMOWY W TEAMIE !! ocb ?
@oskacz|BC2 kampania single nudna ostatnia misja to skaczesz z rozpadającego się antonowa i oczywiście ostatni spadochron bierze zły charakter numero uno i musisz go pistoletem zastrzelić i zabrać mu spadochron w trakcie spadania w dół trochę oklepane. Multi fajny tylko że z początku, bo potem nuży mało achievmentów, np. do broni to po prostu zabić 10k kolesi dana bronią znudziło mi się na 3 albo 4 broni, zrobi się lvl 20 na 50 i masz wszystko odblokowane. A po za tym denerwowało mnie na Isla w rush jak…
trzeba było zdobywać te drugie stacje przekaźnikowe jeszcze jak było ograniczenie snajperów na serwie to dało rade jakoś ale jak nie było to polowa droga zmłócona przez moździerze i banda snajperów czekająca na cel.
A i ponawiam pytanie.|O właśnie a pro po strzelania, ten sam system hitboxów co w BC2? Znaczy że trzeba strzelać dużo przed kolesia biegnącego żeby pocisk doleciał czy już się ten dystans zmniejszył i trzeba brać poprawkę tylko na przyciśniecie klawisza myszki?
O właśnie a jak tutaj z achievmentami?
hehe już gram$
xKAPRALx jak Ci się zawiesza? Ekran się freezuje, dźwięk zapętla i musisz kompa resetować? Jeżeli tak zobacz czy to samo dzieje Ci się na serwerach bez PB. Jeżeli na serwach bez PB jest ok to znaczy ze masz zintegrowaną kartę Realteka + vista/7 64 bit i gryzie Ci się z PB. Od razu piszę, że supprot PB się wypina jak wspomnisz tylko o realteku. Jedyna rada zmiana karty dźwiękowej. No chyba, że zawiesza Ci się inaczej:P
Ja narazie czekam bo kolega kupuje i u niego zobacze ten shit 😉
Matuesz1380|Jedyny shit jaki widze,to chyba domyslas sie co…|Sadzac po twoim avatarze to bedzie podwojny shit ;]
Grałem dwa dni przed europejską premierą na moim X-klocku i muszę przyznać, że tekstury HD robią swoje i dzięki nim gra na prawdę się „uładnia”. Multi jest genialne, szczególnie, że z kolegami i dobrą taktyką, można poszaleć. Najbardziej smuci mnie tylko to, że nie mogę nikogo zestrzelić myśliwcem, przez co nie mogę odblokować rakiet, krótko mówiąc w zastój wpadłem.|Definitywnie Battlefield to shooter roku, nie piszę gra, bo przed nami jeszcze Batman: Arkham City i Skyrim.
Do Osób, które miały problem z betą – wieszanie się bf3, wywalenie sterownika (gtx 560ti), czy w pełnej te problemy również mają miejsce? Jak wygląda sprawa optymalizajci w stosunku do bety?
@Shadowz Jest o niebo lepiej – praktycznie nic z tego się nie zdarza a gra chodzi dużo lepiej niż beta.|Mi się SP sypnął tylko raz, mniej więcej w połowie. Ale potem load i poszło normalnie.
@Mateusz1380|Ja u kolegi przechodzę w kilka godzin Twoje ukochane CoD. Ładny filmik akcji z tego SP na CoD jest, tylko że to można raz obejrzeć, a potem nudy. A na multi to całe dnie można grać na BF i się nie nudzi. W CoD na multi to można się w berka najwyżej pobawić, jak tak lubisz Twoja sprawa, ja z przedszkola już wyrosłem.
Pomóżcie mi… zamówiłem(z gram.pl) i odebrałem dwa egzemplarze gry, a w historii zamówień mam tylko jedną i nie mogę odebrać do niej kluczy DLC. Co jest? A co do gry – świetna!
Dobra nieważne, zadzwoniłem do obsługi klienta i już mam 🙂
@Mateusz1380 – napisz sobie jeszcze na czole „kocham Bobiego Kotticka” to twoje teksty będą brane jeszcze bardziej na „poważnie…”