Zapraszamy na przejażdżkę po malowniczej Skandynawii. Euro Truck Simulator 2: Nordic Horizons na 25-minutowym gameplayu
Chociaż fani Euro Truck Simulatora 2 od lat otrzymują dodatkową zawartość do gry, nic nie wskazuje na to, by rozwój ETS-a 2 miał się wkrótce zakończyć. Twórcy popularnego symulatora kierowcy ciągników siodłowych opublikowali właśnie nowy gameplay z nadchodzącego rozszerzenia Nordic Horizons, które zabierze nas na przejażdżkę po Norwegii, Szwecji i Finlandii.
Euro Truck Simulator 2 to nie gra – to styl życia. Realizowanie zleceń jest jedynie pretekstem do zatopienia się w walorach przyrody i architektury. Nordic Horizons pozwoli nam podziwiać fiordy, jeziora, górzyste tereny oraz rozległe lasy iglaste. Klimat jest chłodny, a przyroda często pozostaje w stanie niemal nietkniętym przez człowieka. Trudno sobie wyobrazić okoliczności bardziej sprzyjające relaksującej jeździe.
Twórcy ETS-a 2 zadbali również o odwzorowanie skandynawskiej architektury – miasta i mniejsze miejscowości wyróżniają się na tle reszty Europy funkcjonalnością, minimalizmem i wykorzystaniem naturalnych materiałów, głównie drewna i kamienia. Tradycyjne domy często mają stonowane kolory, a nowoczesne konstrukcje łączą prostotę form z rozwiązaniami ekologicznymi.
Niestety, nie znamy na tę chwilę daty premiery Euro Truck Simulator 2: Nordic Horizons. Developerzy zdradzili jedynie, że rozszerzenie ukaże się jeszcze w tym roku.
