28
14.12.2021, 08:52Lektura na 4 minuty
CD-Action

CD-Action 01/2022 już w sprzedaży

W aktualnym CDA (dostępnym w wersjach drukowanej i cyfrowej) podpowiadamy, w co warto zagrać w 2022 roku, giniemy w Elden Ring, sprawdzamy zawartość Battlefielda w Battlefieldzie 2042, bawimy się z trylogią GTA w złego glinę i złego glinę oraz świętujemy 25. urodziny Crasha Bandicoota.


Daniel „CormaC” Bartosik

Zanim przejdziemy do zawartości numeru, musimy niestety porozmawiać o pieniądzach. Ceny papieru ostatnio odczuwalnie wzrosły („jak wszystkiego”, można by dodać z ciężkim westchnieniem) i musieliśmy zdecydować, czy chcemy utrzymać dotychczasową cenę magazynu, czy jego jakość i objętość. Postawiliśmy na tę drugą opcję, co wiązało się z koniecznością umieszczenia na okładce kwoty 14,99 zł. Uwierzcie, że nie była to łatwa decyzja – mamy nadzieję, że ją zrozumiecie. Ponieważ przyczyną podwyżki był koszt papieru, cena cyfrowej edycji CDA pozostaje bez zmian (w naszym sklepie to 11,99 zł). Oczywiście wszyscy, którzy zaprenumerowali wersję drukowaną, nie odczują wzrostu ceny. Kto prenumeraty nie ma, do 15 grudnia włącznie może zamówić ją w starej cenie!

CD-Action 01/2022

Mając tę przykrość z głowy, możemy przejść do przyjemniejszych spraw. No, może nie od razu – z burzowych chmur nad Activision Blizzard leje coraz mocniej, o czym przeczytacie w dziale Info. Tuż za nim czeka artykuł o przedpremierowej wersji Elden Ring (a właściwie dwa artykuły – jeden autorstwa Witolda, fana Sekiro, a drugi napisany przez Witolda, fana Soulsów). Pieczątkę „już graliśmy” postawiliśmy też m.in. przy tekstach o Eleksie II (Cursian) i Darkest Dungeon II (DaeL). Dalej znajdziecie 17 stron poświęconych Nadziejom 2022, czyli ponad 50 grom, na które warto mieć oko w nadchodzącym roku.

CD-Action 01/2022

Dział recenzji otwieramy artykułem Krigora o Battlefieldzie 2042. Dowiecie się też, jak shooter studia DICE wypada w konfrontacji ze swym rywalem, Call of Duty: Vanguard, którego również wziął pod lupę Krigor. W CD-Action 01/2022 oceniliśmy łącznie 20 gier, w tym m.in. odświeżone wersje Grand Theft Auto III (Siekiera), GTA: Vice City (Cursian) i GTA: San Andreas (b-side), Pokémon Brilliant Diamond/Shining Pearl (Kaladin), Mario Party Superstars (spikain), The Elder Scrolls V: Skyrim Anniversary Edition (MQc), Riders Republic (Otton), Jurassic World Evolution 2 (Smuggler) i Football Manager 2022 (Ninho).

CD-Action 01/2022

Publicystykę rozpoczynamy sześciostronicową drugą częścią historii Tomb Raidera spisanej przez Smugglera. Dalej znajdziecie dwie strony poświęcone Skyrimowi z okazji dziesiątej rocznicy jego premiery (Grzegorz Burtan). Kolejne sześć stron to bardzo ciekawy wywiad DaeLa z Sandym Petersenem – twórcą papierowych erpegów (Zew Cthulhu!), planszówek i gier komputerowych (m.in. Sid Meier’s Civilization, Doom, Quake, Age of Empires). W programie mamy też dwustronicową wizytę w Muzeum Techniki z Bartłomiejem Kluską oraz sześć stron Bastiana o wzlotach i upadkach Crasha Bandicoota. W numerze tradycyjnie znajdziecie również Magazyn Kulturalny, Szpile oraz felietony (Mateusz Witczak, Jakub „Cubituss” Kowalski).

CD-Action 01/2022

Dział Technologie to przede wszystkim megatest dysków SSD – Tokamakk na pięciu stronach wprowadza do tematu i testuje 15 modeli. Wzięliśmy też w obroty kartę graficzną Sapphire AMD Radeon 6600 Pulse, płytę główną Asus ROG Maximus Z690 Formula, kamerkę Razer Kiyo X, kartę przechwytującą Razer Ripsaw X oraz klawiaturę SPC Gear GK650K Onyx White.

SPIS TREŚCI TEGO WYDANIA ZNAJDZIESZ TUTAJ.

PS Musieliśmy zrezygnować w tym wydaniu z GameWalkera, ale dział ten powróci.


WERSJA CYFROWA

Po cyfrową wersję CD-Action 01/2022 (w formacie PDF) zapraszamy do naszego sklepu. Tylko u nas kupicie wydania elektroniczne w cenie 11,99 zł, a dodatkowo cała kwota z ich sprzedaży trafi do nas, bo ominiecie wszelkich pośredników.

Przypominamy, że wszyscy posiadacze prenumeraty magazynu drukowanego dostają wydania cyfrowe w prezencie!

CD-Action 01/2022 – ewydanie

Redaktor
Daniel „CormaC” Bartosik

Gram od ponad 30 lat (zaczynałem na Atari 130 XE, które wciąż mam na biurku), najchętniej sięgam po produkcje z silnym pierwiastkiem akcji, a najbardziej cenię te, które wciągają opowieściami i szarpią za emocje. W wolnych chwilach uprawiam na gitarze metal, czytam, oglądam (za) dużo seriali i odpędzam kijem Football Managery, w których topiłem kiedyś mnóstwo godzin.

Profil
Wpisów1222

Obserwujących19

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze