295
6.02.2015, 08:55Lektura na 7 minut

Zawartość CD-Action 03/2015

Już 10 lutego do sprzedaży trafi najnowszy numer CDA (03/2015), w którym za standardową cenę 15,99 zł dostaniecie więcej niż zwykle. Oprócz pełnych wersji gier (Risen 2: Mroczne wody PL oraz The Movies PL z dodatkiem Stunts & Effects) otrzymacie duży, dwustronny plakat (Wiedźmin 3/Dying Light), audiobooka „Thorgal – Zdradzona czarodziejka”(*) i 90-dniową licencję na pakiet G Data Total Protection PL (antywirus, firewall itp.).


Daniel „CormaC” Bartosik

W piśmie, jak zwykle ostatnimi czasy, mało reklam, dużo świetnych tekstów. Wśród 12 zapowiedzi wyróżnić trzeba Uncharted 4: A Thief’s End, Shadowrun: Hong Kong i Guild Wars 2: Heart of Thorns. Dalej znajdziecie 16 beta-testów, w tym 6 stron o Wiedźminie 3, wrażenia z Mortal Kombat X, Just Cause 3, Battlefielda Hardline i Project CARS.

Recenzji też sporo, bo aż 27, a numer rimejkami klasyków stoi, bo mamy Grim Fandango, Heroes of Might & Magic III: HD Edition oraz Resident Evil HD. Fani RTS-ów powinni poczytać tekst o Grey Goo, miłośnicy bijatyk ucieszą się z The King of Fighters '98 UMFE oraz Guilty Gear Xrd -SIGN-, zwolenników Mob i grania mobilnego zainteresuje zaś The Witcher Battle Arena. Przyjrzeliśmy się też dodatkom do dwóch głośnych gier – Assassin’s Creed Unity (Dead Kings) oraz Saints Row IV (Gat out of Hell). Dla każdego coś dobrego. Albo i złego, bo kilka tytułów zaliczyło dość bolesne kopniaki w cztery litery. Mamy też zwycięską recenzję z naszego konkursu (Deadlings: Rotten Edition), a ci, którzy nie mogli przeżyć braku cyferki na końcu recenzji Dying Lighta, teraz zaspokoją swą ciekawość, a przy okazji doczytają, jak wypadł tam tryb multi.

Publicystykę zaczynamy od mocnego akcentu, czyli tekstu „Recenzent na zamówienie”. Tak, to prawda, że producenci i wydawcy płacą za pisanie recenzji – i to naprawdę dużą kasę. Tylko że te teksty powstają czasem na długo przed premierą gry i nigdy nie są publikowane. Szczegóły poznacie sami. Jako że jest zima, 9kier opisuje kilka gier, w których śnieg i minusowe temperatury są istotnymi elementami gameplayu. Mac Abra opowiada o V.O.T.E.R. Golemie, czyli takim polskim Duke Nukem Forever (jeśli idzie o czas powstawania i generowany przez twórców hype, nijak się mający do efektu końcowego). W Grach Wiecznie Żywych tym razem World of Warcraft. Będzie o historii, będzie o tym, jak to redakcja z WoW-em walczyła, będzie też o tym, jak pewien redaktor został w świecie gry Januszem biznesu. W Epitafium mówimy o grze Razer, dychę dalibyśmy Team Fortress 2, a w cyklu Wielcy Branży prezentujemy gościa o nietypowym imieniu – Americana McGee. A na koniec wtykamy Szpile, rzecz jasna.

Dział sprzętowy to przede wszystkim Megatest pod tytułem „Rozrywka na życzenie – streaming multimediów”. Temat-rzeka, więc nastawcie się na sporo pożytecznych porad. W ramach Trendów piszemy o Windowsie 10. Testujemy także masę rozmaitego sprzętu – karty GeForce GTX 960, notebooka, smartfony, sprzęt gamingowy (myszki, klawiaturę, pada i monitor), dyski SSD, router, odtwarzacz multimedialny, zestaw do łączenia komputerów w sieć przez gniazdka elektryczne, słuchawki.

Tradycyjnie nie braknie też Na Luzie i  Action Redaction.

Na DVD – obok wspomnianych już na początku pełniaków i audiobooka – będą też najlepsze w historii CDA gry freeware, e-booki, trailery, mody do Risena 2, dema, gameplaye, zwiastuny i bonusy.

Przypomnę więc – 10 lutego, 15,99 zł, Risen 2 PL, The Movies PL, plakat z grafikami z Wiedźmina 3 i Dying Lighta. Do zobaczenia!

(*) To słuchowisko, a nie tekst czytany przez lektora. TUTAJ możecie sprawdzić, jak to brzmi.

 

Redaktor
Daniel „CormaC” Bartosik

Gram od ponad 30 lat (zaczynałem na Atari 130 XE, które wciąż mam na biurku), najchętniej sięgam po produkcje z silnym pierwiastkiem akcji, a najbardziej cenię te, które wciągają opowieściami i szarpią za emocje. W wolnych chwilach uprawiam na gitarze metal, czytam, oglądam (za) dużo seriali i odpędzam kijem Football Managery, w których topiłem kiedyś mnóstwo godzin.

Profil
Wpisów1209

Obserwujących17

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze