197
5.02.2016, 08:20Lektura na 6 minut

Zawartość CD-Action 03/2016

We wtorek 9.02 w wasze ręce trafi trzeci już w tym roku numer CDA (132 strony, 15,99 zł). Tym razem w pakiecie jest tylko 1 płyta DVD, ale za to aż 6 pełnych wersji – dajemy wam Sniper: Ghost Warrior 2 PL (Steam) oraz kod na wszystkie 5 części serii Anomaly (3 z nich również w wersjach na Androida!) oraz soundtracki do nich.


CD-Action

W zapowiedziach szczególną uwagę warto zwrócić na No Man’s Sky oraz Ghost Recon: Wildlands, wśród betatestów zaś wyróżniają się Unreal Tournament, The Division oraz Homefront: The Revolution. W Recenzjach mamy dwie oceny 9+, dwie 9, jedną 8+ i trzy 8, co dowodzi, że choć jeszcze nie ma wielkiego wysypu gier dużych, to jednak obrodziło tytułami bardzo dobrymi (i nie chodzi o mobilki). Recenzujemy m.in. Dying Light: The Following, Dragon’s Dogma: Dark Arisen („najlepszy zachodni erpeg zrobiony przez Japończyków”), Homeworld: Deserts of Kharak, Prison Architect (zarządzanie więzieniem – enki bardzo chwali), XCOM 2 (gem chwali, ale nie aż tak bardzo), Punch Club (sim stanowiący hołd dla klasyków kina walki – CormaC musiał odinstalować, żeby się oderwać), Darkest Dungeon (9kier zakochana), This War of Mine: The Little Ones, Assassin’s Creed Chronicles: India. Sprawdzamy również, jak Rise of the Tomb Raider radzi sobie na PC, a Worlds of Tanks na PS4. Są też takie dziwności jak Pony Island (Papkin zachwycony) i w-zasadzie-nie-gra That Dragon, Cancer.

Dużo dzieje się również w  dziale publicystycznym. „Wirus DLC” to opowieść o pewnym zarazku, który atakuje branżę gier i powoduje duże straty w portfelach graczy. W „Parszywej siódemce” studenci naszej Akademii wspominają traumatyczne przeprawy z wrednymi bossami. W „Kusoge, czyli złe gry też są wspaniałe” przybliżamy produkcje tak słabe, że aż otoczone przez fanów tandety kultem. W „Demonach prędkości” opowiadamy o speedrunningu, czyli zaliczaniu gier w maksymalnie, a czasem wręcz absurdalnie krótkim czasie. W „VR jest tanie/dobre” Allor przygląda się nadchodzącym okularom rzeczywistości wirtualnej od strony sprzętowej (brzmi sucho, ale świetnie się to czyta). Cztery strony poświęciliśmy na przegląd wszystkich finalistów tegorocznej edycji Independent Games Festival. „Sekretne życie twórców gier, cz.1 “ to spowiedź Mac Abry ujawniającego smakowite szczegóły swojej pracy w studiu Leryx Longsoft. W Epitafium E. Siekiera roni łezkę nad Ugo Voltem. Do tego dwa felietony – w „Doktrynie czipsowatości” Smuggler pastwi się nad adresowanym do nastolatków książkowym „matriksowym thrillerem”, a w „Niem(m)ocy” Monk martwi się degeneracją gier MMO. Nie może też zabraknąć wtykanych branży Szpil.

Dział sprzętowy otwieramy megatestem nośników danych (dyski HDD i SSD, wewnętrzne i zewnętrzne, pendrive’y, karty pamięci, serwisy oferujące przechowywanie plików w chmurze). Poza tym przetestowaliśmy gamingowe myszki, klawiaturę mechaniczną, monitory, słuchawki, notebooka i ultrabooka. Kontynuujemy również nasz kurs Unity, w którym robimy platformówkę.

Będzie też, jakżeby inaczej, Action Redaction oraz Na Luzie.

Na płycie DVD Sniper: Ghost Warrior 2 PL, kod na pobranie z internetu wszystkich 5 gier z serii Anomaly (Anomaly: Warzone Earth PL, Anomaly: Warzone Earth – Mobile Campaign, Anomaly Korea, Anomaly 2 PL i Anomaly Defenders PL), freeware’y, dema, galerie, mody, e-booki i bonusy.

Zainteresowani? To spotykamy się w kioskach i salonach z prasą we wtorek 9 lutego.

Redaktor
CD-Action
Wpisów1023

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze