185
29.05.2015, 09:06Lektura na 6 minut

Zawartość CD-Action 07/2015

Wakacje coraz bliżej, recenzja Wiedźmina 3, dobre pełniaki, ciekawe teksty, atrakcyjne bonusy – jest z czego się cieszyć. Nowy CDA (07/2015) w sprzedaży od 2.06 (wtorek), a za 15,99 zł jak zawsze dostaniecie masę fajnych rzeczy, w tym 8 gier paragrafowych (e-booki) i 3 pełne wersje: Might & Magic X: Legacy PL (RPG), Singularity PL (FPS), Pharaoh & Cleopatra (strategia).


Daniel „CormaC” Bartosik

Zapowiedzi są tylko trzy, ale w tym trzystronicowy materiał o Deus Ex: Mankind Divided – prosto z siedziby producenta. Dwie strony poświęciliśmy na zebranie tego, co wiadomo o Assassin’s Creed Syndicate. Tytuł Bloodstained: Ritual of the Knight pewnie wielu z was nic nie mówi, ale to tak naprawdę kolejna Castlevania (ta klasyczna, japońska, nie Lords of Shadow), tylko z różnych powodów pod innym tytułem.

Beta-testów mamy za to aż 14, a wśród nich Batman: Arkham Knight (2 strony), StarCraft II: Legacy of the Void (2 strony), Dirt RallyWarhammer: Regicide. Warto też pochylić się nad Exanimą – RPG z nader oryginalnym i realistycznym systemem walki (enki aż mlaskał, tak mu smakowało).

Choć w recenzjach dominuje Wiedźmin 3: Dziki Gon (9 stron, na których znajdziecie również 4 minirecenzje), to jest tam też aż 29 innych tytułów, w tym Wolfenstein: The Old Blood, Halo: Spartan Strike, Dungeons 2, Magicka: Wizard Wars, Kerbal Space Program, Invisible Inc., Project CARS, Carmageddon: Reincarnation czy... Świat Kucyków 3 (zrecenzowany zresztą ze śmiertelną powagą przez Naczelnego, wskutek przegranego zakładu). Krótko mówiąc, nie tylko fani Białego Wilka znajdą tu coś wartego lektury.

Publicystykę zaczynamy od obszernego „Z kamerą wśród jutuberów”, w którym Papkin przybliża gwiazdy YouTube’a zajmujące się grami, analizuje ich fenomen, a nawet radzi, jak stać się jedną z nich. „Pożegnanie małego wojownika” to wspomnienia o Reality Pump – studiu, które zrobiło naprawdę sporo dobrego dla polskiej branży (a nie tylko wtopiło z Raven’s Cry’em). „Jak wielcy nie upadają” to dość gorzki tekst Berlina o tym, co się dzieje z Konami. On też „daje dychę” grze Shadow of the Colossus. W Grach wiecznie żywych CormaC opowiada, jak rodził się pierwszy Carmageddon i przybliża zamęt, jaki powstał w mediach po premierze gry. „Jedźmy, nikt nie woła” – to wspomnienie o The Last Express, czyli przygodówce, która pod wieloma względami znacznie wyprzedziła swoje czasy, ale poniosła spektakularną klęskę finansową. „Jak hartuje się stal” to raport z wizyty w Wargamingu Chicago-Baltimore, gdzie powstają konsolowe wersje World of Tanks. W „Ośmiu generacjach konsol” Smuggler opisuje rozkwit i upadek konsolowego imperium w latach 1976-83, czyli po prostu drugą generację konsol, od Atari 2600 po nietypowego pod każdym względem Vectreksa. W felietonie „Biali nie potrafią skakać” Berlin tłumaczy, dlaczego poprzednia generacja konsol w jego odczuciu cofnęła branżę w rozwoju. Publicystykę jak zawsze kończymy wtykanymi branży Szpilami.

W dziale technologicznym obowiązuje od lat pewna tradycja – nadchodzą wakacje, to robimy Megakonfigurator, czyli radzimy, jak najrozsądniej wydać pieniądze na peceta do gier (ale będzie również o laptopach dla graczy). Nie zabraknie też klasycznych testów sprzętu. Poczytacie o najnowszych smartfonach (LG G Flex2 16 GB, Motorola Nexus 6, Samsung Galaxy S6 32 GB), zakrzywionym monitorze Samsunga, słuchawkach, myszach gamingowych i klawiaturze. Do tego dwa poradniki: „Mobilny internet – którego operatora wybrać w kraju i na świecie?” oraz „Liczy się każda klatka”, gdzie nie tylko tłumaczymy różne opcje graficzne w grach, ale też pokazujemy, jak zmienia się grafika po ich włączeniu/wyłączeniu (m.in. na przykładzie Wiedźmina 3).

Na DVD wspomniane już 3 pełniaki (Might & Magic X: Legacy PL, Singularity PL i Pharaoh & Cleopatra) i 8 gier paragrafowych, a także 11 dobrych freeware’ów, galerie, e-booki, zdjęcia cosplayu, mody do Wiedźmina 2 i sporo rozmaitych bonusów.

Zainteresowanym przypominamy: 2.06 (wtorek). Do zobaczenia!

Redaktor
Daniel „CormaC” Bartosik

Gram od ponad 30 lat (zaczynałem na Atari 130 XE, które wciąż mam na biurku), najchętniej sięgam po produkcje z silnym pierwiastkiem akcji, a najbardziej cenię te, które wciągają opowieściami i szarpią za emocje. W wolnych chwilach uprawiam na gitarze metal, czytam, oglądam (za) dużo seriali i odpędzam kijem Football Managery, w których topiłem kiedyś mnóstwo godzin.

Profil
Wpisów1210

Obserwujących17

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze