69
28.05.2021, 09:08Lektura na 4 minuty

Zawartość CD-Action 07/2021

W nowym CDA (w sprzedaży od 1.06, cena 12,99 zł) sprawdzamy Diablo Immortal (tak, wiemy, niechciana mobilka – ale zaskakująco dobra!), oceniamy Mass Effecta: Edycję Legendarną i Resident Evil Village, opowiadamy o dotkliwej klęsce IBM-u i polecamy 13 laptopów gamingowych. A to nie wszystko.


Daniel „CormaC” Bartosik

Kontrowersyjna gra Blizzarda na telefony to jedna z dwóch głośnych produkcji, które mieliśmy okazję ograć przedpremierowo. Gdy Bastian rąbał’n’siekał w Diablo Immortal, DaeL toczył bitwy w Total War: Warhammer III. Tekstów oznaczonych pieczątką „Już graliśmy” mamy więcej, a wymienić warto również Pathfinder: Wrath of the Righteous (Cursian).

cda_07_2021_rozkladowka_01_17btj.jpg

Recenzją numeru jest Mass Effect: Edycja Legendarna, a napisał ją największy fan trylogii Sheparda we wszechświecie – Smuggler. A skoro o fanach mowa: Ninho też dostał do oceny grę, której wyczekiwał niecierpliwie (ale z poważnymi obawami) – Resident Evil Village. Posiadacze PS5 powinni rzucić okiem na Returnal (Siekiera), a miłośnicy action RPG w otwartym świecie – na Biomutanta (Witold). Wśród 27 zrecenzowanych gier znalazły się także Portal Reloaded (Siekiera), Total War: Rome Remastered (DaeL), Judgment w wersji na PS5 (Witold), New Pokémon Snap (spikain) oraz kilka wartych uwagi mniejszych produkcji, takich jak Before Your Eyes (Siekiera), Mind Scanners (Otton) czy Papetura (Ranafe).

cda_07_2021_rozkladowka_02_17btj.jpg

Publicystykę otwiera opowieść Smugglera o PCjr – pececie, którym IBM nieudolnie próbował podbić rynek przystępnych komputerów domowych. Tym, którzy lubią podróże w czasie, polecamy też Muzeum Techniki, w którym Bartłomiej Kluska wspomina tradycyjne telefony komórkowe. DaeL z kolei odgrzebał historie trzech oszustów, którzy podawali się za mistrzów sztuk walki i spadkobierców Stowarzyszenia Czarnego Smoka (tak jest, pierwowzoru organizacji ze świata Mortal Kombat). Boleśnie współczesny jest natomiast artykuł Ottona o nękającym branżę elektroniczną problemie niedoboru komponentów półprzewodnikowych. Oprócz tego poczytacie o InFamous (Gry wiecznie żywe, Siekiera), wykorzystaniu gier w edukacji (Anya) i sztuczkach, którymi twórcy obniżają rzeczywisty poziom trudności swoich dzieł (DaeL). Mamy też wywiad z aktorem Kazimierzem Kaczorem (miłośnikiem gier i współautorem popularnego programu telewizyjnego „Joystick”), dwa felietony, Magazyn Kulturalny i Szpile.

cda_07_2021_rozkladowka_03_17btj.jpg

W Technologiach polecamy przede wszystkim siedmiostronicowy Megaporadnik, w którym prezentujemy 13 laptopów gamingowych w cenach od 2900 zł wzwyż. Do tradycyjnych testów trafiły tym razem monitor AOC AGON PD27 Porsche Design, projektor Epson EH-LS500W, klawiatura SPC Gear GK650K Omnis Kailh Red RGB, myszka SteelSeries Rival 5 i router TP-Link Archer AX73.

cda_07_2021_rozkladowka_04_17btj.jpg

SPIS TREŚCI

 


WERSJA CYFROWA

Po cyfrową wersję CD-Action (w formacie PDF) zapraszamy do naszego sklepu. Tylko u nas kupicie wydania elektroniczne w niższej cenie (11,99 zł), a dodatkowo cała kwota z ich sprzedaży trafi do nas, bo ominiecie wszelkich pośredników.

cda_07_2021_ewydanie_17btj.jpg
Redaktor
Daniel „CormaC” Bartosik

Gram od ponad 30 lat (zaczynałem na Atari 130 XE, które wciąż mam na biurku), najchętniej sięgam po produkcje z silnym pierwiastkiem akcji, a najbardziej cenię te, które wciągają opowieściami i szarpią za emocje. W wolnych chwilach uprawiam na gitarze metal, czytam, oglądam (za) dużo seriali i odpędzam kijem Football Managery, w których topiłem kiedyś mnóstwo godzin.

Profil
Wpisów1208

Obserwujących17

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze