66
20.08.2021, 11:18Lektura na 4 minuty

Zawartość CD-Action 10/2021

W CDA 10/2021 (już w sprzedaży) ogrywamy nadchodzące nowe wcielenie Left 4 Dead, zapuszczamy się do zony z polskim Chernobylite’em, przybliżamy nieciekawą sytuację Blizzarda, opowiadamy, skąd się wzięły RTS‑y, i sprawdzamy usługi grania w chmurze.


Daniel „CormaC” Bartosik

Na wieść o Back 4 Blood wielu graczom z pewnością serca zabiły szybciej. Otton miał już okazję pobawić się tym Left 4 Dead 3 w przebraniu (tytuł z powodów prawnych inny, ale twórcy ci sami) i kibicuje mu, ale dostrzega też bardzo poważną wadę, która może tę grę pogrążyć. Cursian z kolei przyjrzał się innemu głośnemu powrotowi z zaświatów, odpaliwszy przedpremierową wersję Company of Heroes 3. Pieczątkę „już graliśmy” postawiliśmy łącznie przy sześciu tytułach.

cda_10_2021_rozkladowka_01_17c1o.jpg

Dział Recenzje przywita was obszernymi wrażeniami jednego z naszych redakcyjnych stalkerów, Krigora, z rodzimego Chernobylite’a. Wśród 31 zrecenzowanych w tym wydaniu gier znalazły się też m.in. Wiedźmin: Pogromca potworów (Ranafe), The Legend of Zelda: Skyward Sword HD (spikain), F1 2021 (DaeL), The Ascent (b-side), Orcs Must Die! 3 (Siekiera), Warhammer 40,000: Battlesector (DaeL), The Forgotten City (Cursian), The Sims 4: Wiejska sielanka (Greellow), Final Fantasy Pixel Remaster (Ranafe), Pokémon Unite (Kaladin), Microsoft Flight Simulator na Xboksa (b-side), Samurai Warriors 5 (Otton) i Death’s Door (9kier). Lato nie rozpieszcza nas wyczekiwanymi tytułami, ale aż 15 produkcjom wystawiliśmy w tym wydaniu ocenę 8 lub wyższą.

cda_10_2021_rozkladowka_02_17c1o.jpg

Publicystykę otwiera czterostronicowy artykuł Ottona poświęcony sprawie aktualnej, głośnej i niestety przykrej, czyli problemom trawiącym Blizzarda. Zróżnicowanie tematyczne działu jest jak zwykle duże. Smuggler odpowiada na pytanie, skąd się wzięły RTS-y; b-side wskazuje specyfikę produkcji wschodnioeuropejskich i postuluje ukucie terminu Weird East (na modłę Weird West); Eugeniusz Siekiera dowodzi, że Dead Space jest grą wiecznie żywą; Bartłomiej Kluska wspomina Nagrę, czyli skonstruowany przez Polaka magnetofon, który dotarł nawet na... Księżyc; DaeL opowiada niesamowitą historię gry Bob’s Game i jej niesławnego twórcy Roberta Pelloniego, a Ranafe namawia do czytania mniej znanych polskich autorów fantastyki. Do tego dorzucamy felieton Cascada, Magazyn Kulturalny i Szpile.

cda_10_2021_rozkladowka_03_17c1o.jpg

W dziale Technologie polecamy przede wszystkim sześciostronicowy poradnik Allora o streamingu gier. Nie chodzi jednak o streamowanie rozgrywki np. na Twitchu, lecz o cztery usługi pozwalające grać w chmurze: Nvidia GeForce Now, Microsoft Xbox Game Pass Ultimate, Sony PlayStation Now i Google Stadia. Oprócz tego przetestowaliśmy sześć urządzeń: router Asus RT-AX89X, mikrofon Roccat Torch, tablet Huawei MatePad 11, smartfon OnePlus Nord 2 5G, słuchawki Corsair HS80 RGB Wireless i procesor AMD Ryzen 5 5600G.

cda_10_2021_rozkladowka_04_17c1o.jpg

SPIS TREŚCI  


WERSJA CYFROWA

Po cyfrową wersję CD-Action 10/2021 (w formacie PDF) zapraszamy do naszego sklepu. Tylko u nas kupicie wydania elektroniczne w niższej cenie (11,99 zł), a dodatkowo cała kwota z ich sprzedaży trafi do nas, bo ominiecie wszelkich pośredników.

Przypominamy, że wszyscy posiadacze prenumeraty magazynu drukowanego dostają wydania cyfrowe w prezencie!

Redaktor
Daniel „CormaC” Bartosik

Gram od ponad 30 lat (zaczynałem na Atari 130 XE, które wciąż mam na biurku), najchętniej sięgam po produkcje z silnym pierwiastkiem akcji, a najbardziej cenię te, które wciągają opowieściami i szarpią za emocje. W wolnych chwilach uprawiam na gitarze metal, czytam, oglądam (za) dużo seriali i odpędzam kijem Football Managery, w których topiłem kiedyś mnóstwo godzin.

Profil
Wpisów1208

Obserwujących17

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze