50
17.09.2021, 14:25Lektura na 4 minuty

Zawartość CD-Action 11/2021

W aktualnym CDA przeglądamy gry z Gamescomu i PlayStation Showcase, podpowiadamy, czy warto wpaść w pętlę czasu Deathloopa, sprawdzamy, czy po tylu latach w produkcji Psychonauts 2 spełnia oczekiwania, przybliżamy 30-letnią historię WWW i pochylamy się nad modą na FPS-y retro.


Daniel „CormaC” Bartosik

Początek magazynu zdominowany jest oczywiście przez Gamescom 2021. Ponad 20 większym i mniejszym grom, które przewinęły się przez tę imprezę – w tym Call of Duty: Vanguard, Marvel’s Midnight Suns, Saints Row czy Jurassic World Evolution 2 – poświęciliśmy łącznie osiem stron. Dorzućmy do tego wrześniowe PlayStation Showcase, według niektórych bardziej emocjonujące od Gamescomu (remake Star Wars: Knights of the Old Republic, Spider-Man 2, Marvel’s Wolverine, God of War: Ragnarok, Uncharted na PC!), a okazuje się, że naprawdę jest na co czekać.

cda_11_2021_rozkladowka_01_17c4d.jpg

Zresztą i teraz jest w co pograć, bo czuć już powiew jesiennego okresu premier. W Recenzjach bryluje świeży hit studia Arkane, czyli Deathloop, w którym z przyjemnością zapętlił się Krigor. Wreszcie (WRESZCIE!) doczekaliśmy się też Psychonauts 2, które natychmiast porwał Otton. Na listę 31 ocenionych gier załapały się też m.in. okładkowe Aliens: Fireteam Elite (Bastian, Ninho & Witold), Gamedec (Ranafe), Humankind (Witold), King’s Bounty II (Cursian), reedycja pierwszego Quake’a (Krigor), Ghost of Tsushima Director’s Cut (b-side), remake Mysta (Smuggler), Lost in Random, 12 Minutes (Siekiera), Axiom Verge 2 (Ranafe), Encased (Mac Abra), Assassin’s Creed Valhalla: Oblężenie Paryża (Cursian), No More Heroes III (Siekiera) i Rustler (Siekiera).

cda_11_2021_rozkladowka_04_17c4d.jpg

Publicystyka przywita Was barwną sześciostronicową opowieścią Smugglera o historii WWW. Wycieczek w przeszłość mamy  w tym wydaniu więcej, bo spikain świętuje 30-lecie konsoli Super Nintendo, Cascad wspomina bardzo ważną dla rozwoju współczesnej sceny indie inicjatywę Summer of Arcade, DaeL przedstawia gry, które miały być sequelami, lecz zamiast tego dały początek nowym markom, a Bartłomiej Kluska opowiada o polskim pleografie (czyli XIX-wiecznym aparacie do rejestracji i odtwarzania materiałów filmowych). Przeszłość z teraźniejszością łączą natomiast artykuł DaeLa o modzie na FPS-y retro (z przeglądem wartych uwagi nadchodzących tytułów z tego nurtu) oraz tekst Grzegorza Burtana o estetyce low poly (nawiązującej do epoki pierwszego PlayStation), po którą coraz chętniej sięgają twórcy niezależni. Jako uzupełnienie recenzji Gamedeca proponujemy wywiad Ranafe z pisarzem Marcinem Sergiuszem Przybyłkiem. Felieton Papkina związany jest z kolei z Psychonauts 2.

cda_11_2021_rozkladowka_02_17c4d.jpg

W dziale Technologie przygotowaliśmy 11 testów sprzętowych: myszki Roccat Kone Air Pro, słuchawek Sony WF-1000XM4, monitorów Acer Nitro XV2 i Huawei MateView GT, klocków Lego Super Mario, zestawu VR HTC Vive Pro 2, kart graficznych Palit GeForce RTX 3060 Dual OC i Gigabyte Radeon RX 6600 XT Gaming OC Pro oraz smartfonów Oppo Reno6 5G, realme GT Master Edition i Samsung Galaxy Z Fold3.

cda_11_2021_rozkladowka_03_17c4d.jpg

SPIS TREŚCI  


WERSJA CYFROWA

Po cyfrową wersję CD-Action 11/2021 (w formacie PDF) zapraszamy do naszego sklepu. Tylko u nas kupicie wydania elektroniczne w niższej cenie (11,99 zł), a dodatkowo cała kwota z ich sprzedaży trafi do nas, bo ominiecie wszelkich pośredników.

Przypominamy, że wszyscy posiadacze prenumeraty magazynu drukowanego dostają wydania cyfrowe w prezencie!

Redaktor
Daniel „CormaC” Bartosik

Gram od ponad 30 lat (zaczynałem na Atari 130 XE, które wciąż mam na biurku), najchętniej sięgam po produkcje z silnym pierwiastkiem akcji, a najbardziej cenię te, które wciągają opowieściami i szarpią za emocje. W wolnych chwilach uprawiam na gitarze metal, czytam, oglądam (za) dużo seriali i odpędzam kijem Football Managery, w których topiłem kiedyś mnóstwo godzin.

Profil
Wpisów1208

Obserwujących17

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze