87
15.10.2021, 10:14Lektura na 4 minuty

Zawartość CD-Action 12/2021

W aktualnym CDA oddajemy pierwsze strzały w Battlefieldzie 2042, drażnimy el presidente w Far Cry’u 6, witamy Diablo II: Resurrected chlebem i siarką, przybliżamy historię dyskietek, pochylamy się nad adaptacjami „Diuny” i omawiamy myszki oraz klawiatury dla graczy.


Daniel „CormaC” Bartosik

Początek magazynu tradycyjnie przeznaczyliśmy na Info, w którym pojawiły się dwa grubsze tematy – finał batalii sądowej Epica z Apple’em (Otton) oraz wrześniowe Nintendo Direct (spikain). W dziale Już graliśmy dzielimy się wrażeniami z przedpremierowych wersji sześciu gier. Dowiecie się m.in. tego, czy Battlefieldowi 2042 (Krigor) przysłużyło się odejście od klas żołnierzy na rzecz specjalizacji i dlaczego dobrze się stało, że najnowsza piłka nożna Konami nosi tytuł eFootball 2022 (Ninho), a nie PES.

cda_12_2021_rozkladowka_01_c16x1.jpg

Głównym daniem w Recenzjach jest artykuł b-side’a o Far Cry’u 6, ale pewnie nie mniejsze zainteresowanie wzbudzi Diablo II: Resurrected (Krigor). Na uwagę z całą pewnością zasługują też Kena: Bridge of Spirits (fantastyczny debiut, który zachwycił Eugeniusza Siekierę) oraz FIFA 22 (Ninho donosi, że istotne zmiany w tej odsłonie znacząco wpływają na rozgrywkę). Wśród 33 ocenionych w tym wydaniu gier znalazły się też m.in. Life Is Strange: True Colors (Ranafe), Lost Judgment (Witold), Pathfinder: Wrath of the Righteous (Cursian), NBA 2K22 (Otton), WRC 10 (enki), Death Stranding: Director’s Cut (Witold) i Tales of Arise (Otton). Znaleźliśmy też dwie strony dla Cyberpunka Red (Ranafe), czyli najnowszego wydania słynnego papierowego systemu RPG, który stał się fundamentem dla gry Cyberpunk 2077.

cda_12_2021_rozkladowka_02_c16x1.jpg

Publicystykę rozpoczyna długa i barwna opowieść Smugglera, który na sześciu stronach przybliża historię dyskietek. Na kolejnych kartkach Bartłomiej Kluska przedstawia polski aparat Oko sprzed 100 lat, natomiast DaeL zajmuje się zjawiskiem przerabiania oryginalnych gier na sequele znanych serii, a także przygląda się adaptacjom „Diuny”. Proponujemy też Magazyn Kulturalny, Szpile i cztery felietony (Papkina, Ninho, Cascada i Smugglera, który w osobistym tekście żegna sir Clive’a Sinclaira).

cda_12_2021_rozkladowka_03_c16x1.jpg

W dziale Technologie w oczy rzuca się przede wszystkim sześciostronicowy poradnik poświęcony myszkom i klawiaturom dla graczy. Krigor przyjrzał się w nim 12 wartym polecenia modelom gryzoni i takiej samej liczbie klawiatur. Do tego dorzuciliśmy sześć samodzielnych testów sprzętowych: dysków SSD Seagate FireCuda 530 2 TB i WD Black AN1500 2 TB, laptopów Acer Predator Triton 300SE i Asus ROG Strix G15 Advantage G513QY oraz smartfonów Xiaomi Mi 11 Ultra i realme GT 5G.

cda_12_2021_rozkladowka_04_c16x1.jpg

SPIS TREŚCI  


WERSJA CYFROWA

Po cyfrową wersję CD-Action 12/2021 (w formacie PDF) zapraszamy do naszego sklepu. Tylko u nas kupicie wydania elektroniczne w niższej cenie (11,99 zł), a dodatkowo cała kwota z ich sprzedaży trafi do nas, bo ominiecie wszelkich pośredników.

Przypominamy, że wszyscy posiadacze prenumeraty magazynu drukowanego dostają wydania cyfrowe w prezencie!

cda_12_2021_ewydanie_c16x1.jpg
Redaktor
Daniel „CormaC” Bartosik

Gram od ponad 30 lat (zaczynałem na Atari 130 XE, które wciąż mam na biurku), najchętniej sięgam po produkcje z silnym pierwiastkiem akcji, a najbardziej cenię te, które wciągają opowieściami i szarpią za emocje. W wolnych chwilach uprawiam na gitarze metal, czytam, oglądam (za) dużo seriali i odpędzam kijem Football Managery, w których topiłem kiedyś mnóstwo godzin.

Profil
Wpisów1208

Obserwujących17

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze