Zawartość CD-Action 5/2010

Zacznijmy od obszernych zapowiedzi. Mieliśmy okazję zobaczyć, co na najbliższe miesiące planują Bethesda i Capcom. Będzie też duuużo o kampanii single-player w Starcrafcie II, którą nasz człowiek obserwował na specjalnym pokazie jako jedyny przedstawiciel polskiej branży gierkowej. Napiszemy też sporo o polskich produkcjach. Pierwszą jest obiecujący snajperski FPS z City Interactive – Sniper: Ghost Warrior. Ci, co teraz się skrzywili, niech wiedzą, że City zainwestowało w Chrome Engine 4 (czyli ten, na którym hula najnowszy Call of Juarez) i ogólnie nie sępiła kasy na tę produkcję. Znajdziecie tez zapowiedź gry Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu. Tytuł wyjaśnia wszystko, a w produkcji maczał palce m.in. Jacek Komuda (mamy wywiad z nim). Będzie też dużo o Crysis 2, na podstawie tego, co widzieliśmy na własne oczy w siedzibie twórców. A to przecież jeszcze nie wszystkie tytuły… Do tego pograliśmy sobie w betę ARMA II: Operation Arrowhead i najnowszą odsłonę Runes of Magic – Chapter III.
Recenzje… Alan Wake. Powiem tylko, że recenzent był zachwycony tym horrorem. Powody jego zachwytu poznacie zaś już sami. Będzie też o PC-towej wersji (w końcu…) GTA: Episodes from Liberty City, przyjrzymy się również przygodówce Art of Murder: Karty Przeznaczenia, Mount & Blade: Warband, Lost Planet 2 i sporej liczbie innych tytułów. Nie zabraknie reedycji, a w ramach ciekawostek pokażemy też kilka gier na iPada.
Publicystyka – dominuje obszerny Temat Numeru poświęcony zabezpieczeniom gier. Przypomnimy sposoby, na jakie utrudniali życie piratów twórcy jeszcze na początku lat 80 XX wieku – ale będą też omówienia współczesnych systemów. Powiemy też o grach społecznościowych i „aczikach”. Przypomnimy grę, która o dobrych 10 lat wyprzedziła swoją epokę (i dobrze na tym nie wyszła), oraz postać twórcy pierwszego PC-ta.
W Sprzęcie znajdziecie obszerny przegląd darmowych antywirusów, test iPada, najnowszego GeForce’a oraz procka AMD, plus – rzecz jasna – sporej liczby innych urządzeń.
A na deser Action Redaction oraz Na Luzie. Chociaż w sumie na deser to są przecież dwa DVD, a na nich 4 pełne wersje gier, masa dodatkowego dobra (gameplaye, bonusy, trailery, dema, freeware, mody, a nawet cały album polskiego rapera do odsłuchania). Jakie gry? Hitowa gra akcji, czyli Just Cause, kosmiczna strategia (Gwiezdne Wilki 2), manager piłkarski (Championship Manager 2008) oraz najnowsza odsłona darmowego MMORPG Runes of Magic. Wszystkie gry po polsku!
Parę słów o Runes of Magic – bo niektórzy pewnie się skrzywią, że gra jest za friko w sieci. Owszem. Jak się komuś chce ściągać blisko 7 GB, to proszę bardzo. Ale i tak nie ściągnięcie tego, co my wam dajemy, bo oferujemy dla stałych czytelników CDA dodatkowego bonusa, za który inni muszą płacić – czyli minipeta + coś jeszcze. (Dodam też, że oferujemy najnowszą wersję RoM, czyli Chapter I-III).
Czytaj dalej
-
Nowa gra studia odpowiedzialnego za Disco Elysium na kolejnym zwiastunie. Fani...
-
Alan Wake 2 w październikowym PS Plusie Essential. To nie wszystko, co szykuje...
-
Wolverine powraca. Nowy zwiastun wyczekiwanej gry Insomniac Games
-
Michael Myers na polowaniu. Jest nowy gameplay z gradaptacji Halloween
952 odpowiedzi do “Zawartość CD-Action 5/2010”
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Sory za pomyłkę, „uświadamiał” mnie, geralt1932. Bardzo sory, że cię teraz tak zlekceważyłem 😉 .
Ostatni numer prenumeraty. Znając życie w jeszcze następnym dadzą wreszcie dobre pełniaki, bo nie przedłużam 😆
Znowu rap. Kocham CD-A!
Bobcio-zakończę tym tą dyskusję-to nie ja zacząłem tą rozmowę.|Dobrze,że wy umiecie przyjąć krytykę.A obrażanie mnie od głupich nie ma po prostu sensu bo teraz widzę,że konsolowcy gdy im się nie udaje kogoś przekonać po prostu zaczynają wyzywać i obrażać.BRAWO!!
Fajnie że dają minipeta do RoM! Gram to od pewnego czasu i taki pet tani nie jest 🙂
Ja też pewnie sprawdzę tego Rune Of Magic,ale tylko dla peta bo w takie gry nie gram,ale może mi się spodoba.
Ej a ten pet bedzie na zawsze
tak, będzie na zawsze
Ciekawe czy pet będzie jedno czy dwu osobowy.
Mam pytanie,jak Runes of Magic zainstaluje u siebie,to czy będę mógł zainstalowa u kogoś innego??Mój kumpel nie może ściąga nic z neta,a ja mógłbym mu zainstalowa tą grę.(oczywiście bez minipeta i tej dodatkowej żeczy)
Dlaczego nie mógłbyś zainstalować u kogoś innego? Jasne że możesz…Co do CDA – super !
Darkmen-,,nikt mnie nie przekona…”.Ja tu oczekuje argumentow,przykladow…Nie jestes zobowiazany do uzasadniania swoich przemyslen,oczywiscie-tylko wytlumacz mi jak do cholery 215mln ludzi(PS2,PS3,Xbox 360)moze a on nie??Tego nie rozumiem wogole.(a tak wogole to kiedy cie obrazilem??|Bobcio-thx za sprawiedliwe spojrzenie na sytuacje mimo tego ze jestes po 2 stronie.Widac ze masz dystans do sprawy,,fanbojstwa”,to bardzo dobrze.|Kamek-to nie klotnia tylko dyskusja(to 2 rozne sprawy przeciez).
A ja przepraszam za błąd.|Napisałem „świerze” – sorki 🙂
Ten numer zapowiada się świetnie (szczególnie ze względu na Just Cause)
No nie !!:P Jak tylko Screeny i Filmiki Rot’a zobaczyłem to 1 co mi na myśl przyszło to : ” Przecież to 70% WoW’a 😛 ” xD |Z wielką chęcią odpalę tę grę 😀 Tak samo jak JC !! 😛
Ja tam zawsze kupię cda przecież gry nie są najważniejsze..:D
Ja to MIAŁEM PS1(czy jak to tam miało), PS2, PC i planuję kupno PS3! Jakoś nie czuję wstrętu do pada, aczkolwiek nie obraził bym się gdyby było trochę mniej o konsolach.
oskarlip-ja tez wole zeby w CDa bylo mniej konsol,na litosc boska przeciez od tego jest PSX.Ale widac ze redakcja jest w rozkroku i nie wie co robic.Wydaje mi sie ze otwarcie na centrum(czyli i to i to)nie jest najlepszym rozwiazaniem.Straci chyba wiecej PC-towcow,niz zyska konsolowcow.Ja wiem ze exy konsol to spora czesc rynku ale przeciez i tutaj(PC) jest mnostwo rzeczy ktore nie sa wystarczajaco opisane,wiec jest czym zapelnic miejsce.Przeciez umieszczanie recenzji konsolowek dla was jest zdrada>>>>
<<
spoko wydanie co chcecie?
MeSSer-a jakie ja ci tu mam argumenty biedaczku przedstawić,przedstawiłem jeden to nie kapujesz,czy dla ciebie tak ciężko to zrozumieć,że w strzelanki gra nam się lepiej na PC?Wolimy sterować za pomocą myszki i klawiatury niż padem bo tak nam wygodniej,rozumiesz teraz i nikt nie będzie mi wpierał,że na konsolach gra się lepiej skoro ja wiem,że DLA MNIE TAK NIE JEST.I co do obrażania,nie miałem akurat ciebie na myśli,przeczytaj dokładnie to zrozumiesz do kogo to było.
Co do waszej dyskusji: Myślę, że Wicuś blefuje a Mariola ma rację… 😀
MeSSer, ja ostatnio przerzuciłem się na konsolę (360), więc z ukonsolowienia CDA się cieszę. Bo raz PSX kupiłem i więcej nie kupię. CDA ma klasę, PSX nie. Mi osobiście na konsoli gra się lepiej, bo telewizor 40″, bo wygodny pad, poza tym teraz mam rozdielone: PC do pracy, Konsola do grania. I Darkmen, naprawdę, to jest kwestia przyzwyczajenia. Pewnie grałeś raz/w ogóle i mówisz. Ja tam w HL2 pykać mogę i mi to nie przeszkadza.
Ale żeby nie było: szanuję twój pogląd, tylko zastanawiam się skąd to może wynikać.
Just Cause a mój kolega myślał że będzie Just Cause 2
To twój kolega ma nieźle wybujałą wyobraźnię. Just Cause 2 było recenzowane 2 numery temu…
MeSSer – źle się zrozumieliśmy! Mi konsole ani pecety nie przeszkadzają w CDA. TYLKO myślę, że no… jednak… wole… PC.
A ja mam pytanie jak dostaniemy te kody??
Może będziemy wysyłać PW do kogoś z forum. Jak to było ze Speed Ball
A co oznacza dla „stałych” czytelników CDA???
chodzi mi oczywiście o ten fragment:Ale i tak nie ściągnięcie tego, co my wam dajemy, bo oferujemy dla stałych czytelników CDA dodatkowego bonusa, za który inni muszą płacić – czyli minipeta + coś jeszcze. (Dodam też, że oferujemy najnowszą wersję RoM, czyli Chapter I-III).
To znaczy dla tych którzy byli zarejestrowani przed podaniem informacji o bonusie i nie byli jeszcze zbanowani. Wyczytałem to gdzieś w necie.
Odpisze ktoś?
Dzieki Tom123. A orientujesz sie może jak dostaniemy te itemki? bo nie zabardzo rozumiem jak to działa
Bo chciałbym wiedzieć jak to mniej więcej wygląda. Chyba na e-mail to przyślą tak?
A co do mini-peta. To ma być małe zwierzątka typu kotek piesek?? czy coś na czym można sie poruszać?
Powinno to być opisane po wydaniu numeru gdzieś na forum ;p
Darkmen-wam gra sie lepiej na PC.OK.Ale powiedz mi dlaczegooo..przeciez o to Ci tyle czasu zawracam glowe.Precyzyjniejsza jest myszka,a klawirka ma wiecej przyciskow-ok,ale interfejs gier jest przystosowany rowniez do pada!(Widzialem ze w instrukcjach PC-towych gier jest jak grac na padzie od X36!)|oskarlip-aha,ok.Ale jak przejrzalem stare numery CDA to tam co najwyzej jest ze jakas gra jest tez na konsolach,a teraz..|Jezozwierz-ja tak samo(mam tez duza rodzine wiec coop jak znalazl).Ale czemu PSX jest bez>
Ostatnio było coś podobnego do Age of Conan Hyborian Adventures. Dodawali Mamuta do gry.Było to w numerze. I dziwie sie dlaczego nie zrobią tego tak samo jak wtedy. W gazecie podadzą co i jak zrobić. i było by ok.A robią jakieś problemy.(oczywiscie pretensji nie mam ale moglibyście tak samo zrobić no nie?)
varden247, ale teraz też może być instrukcja w gazecie, nie?
i było by ok. ale mam jeszcze jedno pytanie. Dlaczego chcecie dodatki do gry dawać tylko tym którzy są stałymi czytelnikami. Przecież inni jakby mieli zaczynać pierwszy raz to mogli by chyba dostać ten bonus żeby lepiej zacząć przygode z RoMem.
Jezozwierz. ale nie zauważyłeś jednej rzeczy. Gdyby instrukcja była w gazecie to przecież nie było by tej afery z tym całym byciem stałym czytelnikiem.
Runes of Magic wystarczy do szczęścia >D
ja gram już w Chapter II|i mi sie podoba
@Darkmen – czym cię obraziłem? Ja tylko stwierdziłem, że jesteś niereformowalny i głupi, co wywnioskowałem po twojej wyjątkowo ciekawej argumentacji 😉 .|@MeSSer – po drugiej stronie, tzn. po której? 🙂 Bo mam PC’ta, ale uznaję wyższość konsoli w wielu przypadkach.. A pada Logitech Chillstream i tak mam! I żaden fanboj myszki i klawiatury nie zabroni mi popykać w gry na PC korzystając z pada, kurczę! Tą oto wypowiedzią kończę mój wywód. I wogóle. W imię zasad, sk*****ynu! 😛
@Bobcio-no PC-towej(w naszym kraju szansa ze ktos ma konsole jest naprawde bardzo mala).Grasz na padzie,tak?I jak wrazenia??Mi sie wydaje,ze-mimo wszytko-mozna nauczyc sie grac na tym sprzecie(przeciez to nie jest manualnie trudniejsze niz operowanie myszka i klawiatura).A tak swoja droga-wydajesz sie byc otwarty na argumenty 2 strony(ja sam te ceche bardzo popieram),nie masz syndromu,,oblezonej twierdzy”.Zawsze lubilem rozmawiac z takimi ludzmi,przeciez wszyscy mamy powody by lubic/nie lubic czegos.>>>>
oby do wtorku 😀
jeszcze tylko dwa dni 😀
deshinore, dzięki za info, nieoceniona pomoc od innych forumowiczów jest… nieoceniona!