331
31.07.2009, 09:20Lektura na 4 minuty

Zawartość CD-Action 8/2009

Tak jest, to już ten czas. Już 4.08.2009 w kioskach pojawi się kolejny numer CDA ? w standardowej objętości 130 stron, ze standardowym DVD9 po brzegi pełnym atrakcyjnych rzeczy, po standardowej (14,99 zł) cenie i jak zwykle o niestandardowej zawartości.


Daniel „CormaC” Bartosik

Najpierw jak zawsze pochwalmy się tym, co to "pierwsi w Polsce, tylko u nas" itd. No wiec mamy z takimi nalepkami dwie rzeczy: obszerną zapowiedź Command & Conquer 4, tudzież temat numer poświęcony grze Rage. (Jakby ktoś nie kojarzył, to robi ją id Software, ci od Dooma i Quake’a.) Byliśmy u samego źródła, czyli w siedzibie producentów i opisujemy wszystko, co nam pokazali (i to, co sami dodatkowo wywęszyliśmy).

Ale zacznijmy po bożemu, od samego początku. W dziale produkcji tytułów kilka, za to większość na 3-4 stronach, bo jest o czym pisać. Red Dead Redemption to gra, która ma spore szanse, by stać się kultową dla miłośników Dzikiego Zachodu. Dalej Star Wars: The Old Republic – 4 bite strony konkretów. Tu chyba nie trzeba zachwalać i reklamować. To trzeba przeczytać. Do tego wspomniane trzy strony o C&C 4 oraz 2x FIFA – raz jako manager, raz jako "kopanka".

O temacie numeru też już wiecie, zatem spokojnie przechodzimy do bardzo obszernego działu beta-testów (co dobrze wróży na jesień i święta).
Zaczynamy od dwóch stron na online’owy Aion, by potem uderzyć aż 4 stronami o Borderlands. Do tego mamy jeszcze DiRT 2 i Operation Flashpoint: Dragon Rising.

A to przecież dopiero przedsmak recenzji. Megarecenzja Street Fightera IV nie jest chyba dla was zaskoczeniem, jeśli widzieliście już naszą okładkę. Ale sama gra jest zaskoczeniem, i to pozytywnym. Nie do końca da się to powiedzieć o Fuel (co nie oznacza, że jest złą gra, ale...). Dalej uczta dla fanów klasycznych przygodówek – nie dość, że najnowsza odsłona cyklu „Małpiej wyspy” (Tales of Monkey Island), to jeszcze doskonały remake pierwszej części! Ci, co lubią nieco bardziej dynamiczną rozgrywkę, mogą spróbować swoich sił w Bionic Commando, Virtua Tennis 2009, Battlefield Heores. Dla taktyków przewidzieliśmy Blood Bowl (Chaos League oficjalnie w warhammerowym sosie), zaś miłośnicy przyrody (i jej zabijania) mogą zajrzeć do tekstu o The Hunter. Maniacy egranizacji mogą się jarać Harrym Potterem i Księciem Półkrwi, Transformersami: Zemstą upadłych i Epoką lodowcową 3 (i nie uwierzycie – ta jest naprawdę fajna). A jakby komuś było mało, to polecamy Trine – takie małe coś, a jak grywalne...

W części "okołogrowej" oprócz tradycyjnych działów (Reedycje, Freeware itd.) polecam spory tekst o historii Street Fightera (a sporo się działo...) oraz biografię niejakiego Jordana Mechnera. Kto to taki? No wstyd nie wiedzieć – to on stworzył pierwszego (i drugiego) Prince of Persia.

W części sprzętowej dowiecie się, jak tworzyć własne roboty (Trendy), nauczymy was jak założyć bloga na naszej stronie WWW, a także (Temat numeru) przetestujemy dla was drukarki – jeśli chcecie kupić coś, na czym wydrukujecie zdjęcia z wakacji, to wstrzymajcie się z wydawaniem kasy aż do lektury owego poradnika. Do tego testowaliśmy najnowsze płyty główne i procki (nie wspominając o masie innych ustrojstw – monitorów, słuchawek, systemów chłodzenia i tak dalej...).

Nie braknie też oczywiście stałych i lubianych działów (GameWalker, Action Redaction, Na Luzie).

Sporo smacznych rzeczy znajdziecie też na płycie. Demo Fuela, dużo gameplayów (nieco mniej trailerów, ale po E3 jest pewien zastój), nasze Bonusy i kąciki tematyczne, muzyka zespołu Black & White (w mp3 – coś dla fanów hard rocka). Dorzuciliśmy też słynną 30 stronę z CDA z poprzedniego numeru... ale najważniejsze są chyba pełne wersje. Są aż trzy, wszystkie po polsku, wszystkie całkiem jeszcze świeże i naszym zdaniem atrakcyjne. A są to: SBK 08 (czyli zręcznościowa symulacja wyścigów motocyklowych), Puzzle Quest: Challenge of the Warlords (doskonałe połączenie RPG i "Kulek"), Sinking Island –przygodówka "kryminalna" słynnego Benoita Sokala.

Wszystkich, których przekonaliśmy, że warto zainwestować swe 14,99 zł w nasze pismo, zapraszamy do kiosków i salonów sprzedaży już od 4.08.2009!

Pełną zawartość pisma znajdziecie TUTAJ.

Redaktor
Daniel „CormaC” Bartosik

Gram od ponad 30 lat (zaczynałem na Atari 130 XE, które wciąż mam na biurku), najchętniej sięgam po produkcje z silnym pierwiastkiem akcji, a najbardziej cenię te, które wciągają opowieściami i szarpią za emocje. W wolnych chwilach uprawiam na gitarze metal, czytam, oglądam (za) dużo seriali i odpędzam kijem Football Managery, w których topiłem kiedyś mnóstwo godzin.

Profil
Wpisów1210

Obserwujących17

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze