2
7.05.2024, 15:00Lektura na 2 minuty

Żegnamy HBO Max, witamy Max. Znamy szczegóły startu w Polsce

HBO Max zmieni się w Max już 11 czerwca.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Subskrybenci usługi HBO Max zaczęli otrzymywać wiadomości mail z informacją o tym, że za nieco ponad miesiąc platforma zmieni swoją nazwę. Nie jest to jedyna zmiana, jako że w parze z przemianowaniem idzie szereg nowych funkcji oraz, co ważniejsze, seriali i filmów.


Max w Polsce

Człon „HBO” zniknie z HBO Max już 11 czerwca, jednak firma zaznacza, że cały proces przejścia przebiegnie płynnie i nie będzie wymagał ingerencji ze strony użytkowników. Jak możemy przeczytać w mailu, nasze pakiety, ceny, aktywne rabaty, funkcje oraz daty rozliczeń zostaną automatycznie przeniesione do Max. Co więcej, dane rozliczeniowe oraz te wykorzystywane do logowania nie ulegną zmianie i będą takie same, jak w HBO Max. Jedyną bolączką może być wymóg pobrania nowej aplikacji, jako że ta związana z HBO Max idzie w odstawkę. Po dniu 11 czerwca próba odwiedzenia strony hbomax.com skończy się przekierowaniem na max.com, także tą kwestią nie ma co się zamartwiać.

Zachowane zostaną utworzone wcześniej profile, podobnie sytuacja ma się w przypadku historii oglądania, list zapisanych do obejrzenia tytułów i tych, których wciąż nie udało się nam zobaczyć do końca.

Ciekawostką jest, że Max ma oferować dwukrotnie większą bibliotekę dostępnych filmów i seriali, niż robiło to HBO Max. Mimo wszystko wciąż nie zdradzono, co dokładnie zaoferuje odświeżona wersja usługi i poproszono o cierpliwość, jako że więcej szczegółów zostanie udostępnionych bliżej czerwcowej daty premiery. Na ten moment przekazano jedynie, że trwają prace nad ponad 15 produkcjami (w tym nad drugim sezonem „Odwilży”), które mają zadebiutować na Maxie w przeciągu dwóch najbliższych lat.

Warto również wspomnieć o tym, że abonenci Maxa mogą uzyskać dostęp do ponad 25 stacji telewizyjnych, aczkolwiek ich ilość będzie uzależniona od rodzaju wykupionego pakietu. Wszyscy otrzymają możliwość oglądania TVN, z kolei HBO, HBO 2 i HBO 3 dostępne będą jedynie dla posiadaczy pakietów Standard i Premium. W ramach dodatkowego pakietu „Kanały TV i Sport” uzyskamy dostęp m.in. do takich kanałów, jak Cartoon Network, Animal Planet, Discovery Channel i Eurosport.

Wiadomo, że platforma zaoferuje trzy rodzaje abonamentu: Podstawowy, Standardowy oraz Premium, aczkolwiek ich ceny nie są na ten moment znane. Zapewniono jednak, że będzie możliwość rozliczania się zarówno co miesiąc, jak i co rok. Jak już zostało napomknięte, na więcej szczegółów przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów965

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze