[Biuletyn e-sportowy] Mistrzostwa Świata Osu!

[Biuletyn e-sportowy] Mistrzostwa Świata Osu!
Avatar photo
Cały świat gier żyje finałami Starcrafta i Blizzconem, a tymczasem mniej znane gry też mają swoje turnieje. Dziś zaczęła się faza grupowa Mistrzostw Świata w grę rytmiczną Osu! Polska też jest reprezentowana i w pierwszym meczu nasi pokonali Rosjan.

Co to właściwie jest Osu!? To darmowa gra rytmiczna polegająca na klikaniu kolorowych kółek we właściwej kolejności i w rytmie lecącej w tle muzyki. Znaczna większość dostępnych „bitmap” czyli piosenek z mapą kliknięć to hity popu japońskiego i koreańskiego, przede wszystkim muzyka z anime. Fani amerykańskiej muzyki popularnej czy metalu też znajdą coś dla siebie. Gra jest niebezpiecznie uzależniająca, ma też tryb multiplayer. A skoro jest multi, to i jest e-sport.

Pierwszego dnia mistrzostw Polacy pokonali 4:0 Rosję. Inne mecze też były bardzo jednostronne, najciekawszy był ostatni grany dzisiaj – Argentyna przeciw Holandii. Argentyńczycy początkowo mieli przewagę, rzadziej dropując combo i częściej grając bezbłędnie. Od wyniku 2:1 przegrali oni jednak trzy kolejne piosenki i ostatecznie skończyło się 2:4. Kolejne mecze już jutro (sobota, 9.11), Polacy grają o 20.

  • Tajwan vs. Indonezja (4:0)
  • Polska vs Rosja (4:0)
  • Finlandia vs Estonia (4:0)
  • Niemcy vs Brazylia (4:1)
  • UK vs Belgia (4:1)
  • Argentyna vs Holandia (2:4)
  • Ber: P_aul prosił o update taki —

    PS. a możesz też dać update – Polacy właśnie niszczą Finów w osu! potwornie – WubWoofWolf sam w drugim meczu miał więcej punktów niż cała przeciwna drużyna 😀

    8 odpowiedzi do “[Biuletyn e-sportowy] Mistrzostwa Świata Osu!”

    1. Cały świat gier żyje finałami Starcrafta i Blizzconem, a tymczasem mniej znane gry też mają swoje turnieje. Dziś zaczęła się faza grupowa Mistrzostw Świata w grę rytmiczną Osu! Polska też jest reprezentowana i w pierwszym meczu nasi pokonali Rosjan.

    2. Preferuję DDR~Stepmanię. 😛 Ale się przyjrzę, poprawię kontrolę nad myszką może. Przyda się do SC2^^. Bo na razie cienko przędne 😛

    3. U mnie wyglądało to mniej więcej tak. |”W co ty grasz? Matko boska co to za babskie dziadostwo. Daj spróbować” |Powiem tylko tyle że mogłem nie próbować. Moja nauka do sesji skończyła się na młóceniu bitmap.

    4. Osu! ? Naprawdę ? Tego się nie spodziewałem.. W sumie fajnie że ten tytuł zyska teraz jeszcze większą popularność. Z drugiej jednak strony gra rytmiczna jako tytuł E-sportowy ? Nie jestem pewien czy można to oglądać z takimi emocjami jak turniej w DoTA, LoL czy SC2. Ten tytuł o wiele bardziej wciąga gdy się w niego gra ( a nie patrzy jak ktoś klika kółka i dostaje punkty.. ).

    5. Polecam Elite Beat Agents na DSa. Rozgrywka jest taka jak w OSU, ale utwory bardziej przystępne dla ludzi spoza Japonii.

    6. A nie daliście info kto nad ranem stał się mistrzem świata w SC II? O.o

    7. @Trizer co jest ciekawego w oglądaniu kogoś ja gra ?

    8. @ MakeSomeNoise – To pytanie jest poważne ? Po pierwsze sporo osób po prostu lubi patrzeć jak ktoś gra ( stąd popularność Lest play itd.. ). Po drugie jeśli się komuś kibicuje na turnieju to się odczuwa emocję itd. Tak samo jak mecz piłki nożnej czy czegoś innego. Ja się jedynie zastanawiam czy zmieniające się cyferki podczas trafiania w kółka to wystarczające widowisko.. Mimo że sama gra jest przyjemna i wciągająca ( również wymagająca.. ).

    Skomentuj