6
4.03.2024, 16:45Lektura na 4 minuty

[Sprawdzam] Diabelskie podszepty

Trzy przyjemności doczesne na dobry początek tygodnia.


Iza „9kier” Pogiernicka

Garden Life: A Cozy Simulator

stillalive studios | PC, PS5, PS4, XSX, XBO, NS | demo • ogrodnictwo
Spędziłam już z 16-17 godzin z Garden Life, robiąc w tym czasie jednocześnie dwa podejścia – na laptopie i blaszaku – bo niestety zapisy w chmurze nie działają poprawnie, a początkowo nie chciało mi się bawić w przenoszenie pliku. W życiu nie spodziewałam się, że tak bardzo wkręci mnie symulacja ogrodnictwa, zwłaszcza że lwią część zabawy gracz tworzy tu sobie sam, a to kompletnie nie w moim stylu. A jednak ta relaksująca produkcja dała mi do tej pory sporo radości związanej z sadzeniem, podlewaniem, przycinaniem i odrobaczaniem różnych gatunków kwiatów, dekorowaniem ogrodu, wytwarzaniem czy sprzedażą bukietów. Zrobiłam przepiękną ścieżkę z tulipanów, posadziłam koło szopy nad rzeką garść żółtych narcyzów i otoczyłam go kamieniami, postawiłam otoczony bratkami domek dla wróżek, zdobyłam także klimatyczny czerwony słonecznik. Mam jeden mały, jeden średni i jedną poważny zarzut wobec Garden Life: fabuła rozwija się trochę zbyt powoli, ekonomię oraz uprawę jaśminu łatwo zepsuć, a człowieka, który wymyślił ograniczenie dotyczące ilości kwiatów, powiesiłabym za kostkę na drzewie, żeby przemyślał swoje postępowanie. Miałam nadzieję, że po poszerzeniu terenu o nowe kawałki będę mogła posadzić więcej bez usuwania posiadanych roślin, ale niestety – dwa trawniki prawdopodobnie pozostaną puste.


Indika

Odd Meter | PC, PS5, XSX | II kwartał 2024 | przygodowa • akcja


Demo wydawanej przez 11 bit studios Indiki nie zmieściło się do mojego tekstu z wrażeniami z lutowego Steam Next Fest, więc nadrabiam przy pierwszej okazji! Nadal dostępny wycinek gry bazuje głównie na eksploracji, przetykanej od czasu do czasu scenami akcji czy prostymi łamigłówkami, i przedstawia sekwencję podróży dwóch postaci – tytułowej zakonnicy i towarzyszącego jej żołnierza – najpierw na motorowerze parowym, a potem pieszo. Zaintrygowała mnie niespotykana konwencja z akcją osadzoną w dawnej Rosji oraz duchowną mającą osobisty kontakt ze Złym. Najbardziej w demie spodobały mi się właśnie klimatyczna scena z podszeptami diabelskimi, nawet jeśli towarzysząca temu sekwencja logiczna trochę mnie zmęczyła, a także prosty rozwój młodej zakonnicy; zdecydowanie najmniej – znajdujący się pod koniec pościg (ach, nie cierpię ich!), do którego musiałam niestety podchodzić kilka razy. Zazwyczaj nie gram w tytuły tego typu, ale Indika czeka na liście życzeń i prawdopodobnie zrobię dla niej po premierze wyjątek.


Cryptmaster

Paul Hart, Lee Williams, Akupara Games | PC | 2024 | demo • logiczna • dungeon crawler


Jedno z najciekawszych dem, jakie miałam przyjemność ogrywać w czasie lutowego Steam Next Fest – w dodatku nadal dostępne – to miks eksploracji stylowych lochów i… logicznej gry lingwistycznej. Gracz wchodzi w nim w interakcje z czarno-białym światem, wpisując rozmaite słowa na klawiaturze – podczas dialogów, walki, a nawet ściągania robali ze ściany czy otwierania skrzynek (trzeba wtedy wpisać „chest”). Te ostatnie, zawierające zagadki sekwencje podobały mi się w Cryptmasterze najbardziej – w pełni udźwiękowiona postać, która przywołała bohatera z martwych oraz pełni funkcję przewodnika po krypcie, odpowiada na kilka jego „pytań” dotyczących skrytego w szkatule przedmiotu. Gracz może wtedy wpisać czasowniki takie jak „look” (popatrz) czy „touch” (dotknij), mając na to określoną liczbę prób, po czym musi podać odpowiedź. Rozgrywka przedstawiona w demie polega także na zbieraniu liter z poległych przeciwników i odkrywaniu tym samym nowych akcji, jednak radzenia sobie z wrogami nie udało mi się jeszcze ogarnąć na tyle, by nie tracić olbrzymiej ilości zdrowia. Mam nadzieję, że uda mi się to w pełnej wersji, zwłaszcza że problemy można ponoć rozwiązać na różne sposoby. Grać zamierzam na 100%.

„Sprawdzam” to cykliczny segment, w którym co poniedziałek przyglądam się trzem ogrywanym akurat produkcjom – głównie niezależnym, ale nie tylko. Jeżeli ci się podoba, zachęcam do rzucenia okiem na POPRZEDNIE ODCINKI

Jeśli masz ochotę razem ze mną poznawać nowe tytuły, zapraszam na MÓJ KANAŁ NA TWITCHU (od wtorku do soboty po 12). Do zobaczenia!


Czytaj dalej

Redaktor
Iza „9kier” Pogiernicka

Streamuję w przyjemnej atmosferze gry, których nie znasz. Zajrzyj: www.twitch.tv/9kier ;)

Profil
Wpisów386

Obserwujących27

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze