8
21.04.2022, 15:55Lektura na 5 minut

HyperX Cloud Alpha Wireless – test wyśmienitych słuchawek gamingowych

HyperX Cloud nie trzeba przedstawiać – kolejne modele słuchawek tej marki niezmiennie pojawiają się w zestawieniach najlepszych akcesoriów. Nie inaczej będzie w przypadku Alpha Wireless.


Grzegorz „Krigor” Karaś

To już drugi raz, kiedy zestaw słuchawkowy od tego producenta spodobał mi się niemal od pierwszego wejrzenia. Po udanym HyperX Cloud II Wireless + 7.1 do gry weszła bezprzewodowa wersja Cloud Alpha.


Jakość wykonania i wygoda

Napiszę wprost: jeśli chodzi o ergonomię, jest rewelacyjnie. Waga 335 gramów nie jest złym wynikiem, zwłaszcza że na głowie w ogóle nie czuć tego ciężaru. Miękkie muszle przyjemnie otulają boki głowy i sprawnie się do niej dopasowują, dlatego nie ma najmniejszego problemu, by korzystać z HyperX Cloud Alpha Wireless godzinami. Również pałąk nie ciśnie, dzięki czemu cała konstrukcja nie tylko leży jak ulał, ale też bardzo dobrze się prezentuje.

HyperX Cloud Alpha Wireless
HyperX Cloud Alpha Wireless

Wyglądem słuchawki nie odbiegają od klasyki HyperX: mamy tu czarne muszle i jednoczęściowy pałąk, z którego wysuwają się czerwone metalowe widełki z charakterystyczną kratownicą mocujące nauszniki. Nie zabrakło też innych czerwonych akcentów, obejmujących logo producenta oraz szwy. Wszystko to zostało stworzone z wykorzystaniem materiałów bardzo dobrej jakości. Od razu widać, że to gaming – ale gustowny. Kiczu tu za grosz.


Brzmienie

Jakość dźwięku nie odstaje od pieczołowitości wykonania. Słuchawki grają przyjemnie ciepło, doły odznaczają się wyrazistością i dynamiką, a puszczając sobie coś lżejszego i spokojniejszego, miałem wrażenie, że muzyka mnie otula. Środki są poprawne – niezbyt eksponowane, ale całości nie sposób zarzucić braku precyzji (separacja stoi na bardzo wysokim poziomie) – góry zaś wyraźniej zarysowane. Mamy więc do czynienia z zestawem o typowej dla gamingu charakterystyce V – tyle że HyperX robi to naprawdę dobrze, gdyż poszczególne części pasma nie walczą ze sobą i nie zagłuszają się nawzajem, więc brzmienie cechuje się dużą spójnością.

HyperX Cloud Alpha Wireless
HyperX Cloud Alpha Wireless

To rewelacyjny zestaw do FPS-ów czy gier akcji, czyli takich tytułów, w których warstwa dźwiękowa ma szczególne znaczenie. Bez problemu usłyszycie w nich wszystkie detale, zresztą swoje trzy grosze dorzuca też DTS:X pozwalający jeszcze łatwiej ogarnąć dźwiękową przestrzeń. O dziwo, ze wspomnianej wirtualizacji da się korzystać również przy muzyce, choć ja wolę w tym przypadku klasyczne stereo, właśnie ze względu na bardzo dobrą separację i klarowność zestawu HyperX. Moim zdaniem pomimo gamingowego rodowodu są to słuchawki całkiem uniwersalne i nader przyjemne również do używania na co dzień.


Oprogramowanie i żywotność akumulatora

Zestaw obsługiwany jest przez oprogramowanie NGenuity, które pobieramy ze sklepu Microsoft Store – nie trzeba się więc męczyć z szukaniem odpowiedniej paczki na stronie producenta. Po podłączeniu słuchawek ujrzymy kilka okienek z opcjami. Nie ma tego dużo: regulacja głośności muszli i mikrofonu, możliwość włączenia odsłuchu i dźwięku przestrzennego, znalazło się także miejsce na korektor z sześcioma schematami i ikonki związane z opcjami i statusem sprzętu. Wśród tych ostatnich znajduje się wskaźnik naładowania baterii podający równocześnie pozostały czas działania. Głosowy komunikat na ten temat dostajemy też za każdym razem, gdy włączamy słuchawki – ten jednak jest orientacyjny i gdy sprzęt się „rozgrzeje”, lepiej popatrzeć właśnie do oprogramowania.

HyperX Cloud Alpha Wireless
HyperX Cloud Alpha Wireless

Tak czy inaczej można się zdziwić. Producent bowiem deklaruje... do 300 godzin pracy na jednym ładowaniu. I nie są to czcze przechwałki. Dość powiedzieć, że przez niecałe dwa tygodnie typowego użytkowania nie udało mi się ich rozładować ani razu. Nie sprawdziłem też przez to długości ładowania – producent jednak informuje, że energię uzupełnimy w cztery i pół godziny. Kabel USB-C, który dostajemy w zestawie, jest krótki i służy tylko do ładowania urządzenia – jeśli jednak podmienimy go na dłuższy, bez problemu można używać słuchawek, jednocześnie je ładując.


Czy warto kupić HyperX Cloud Alpha Wireless?

Wady? Tak naprawdę mało istotne. W słuchawkach za tysiaka chciałbym mieć już Bluetooth, żeby móc je zabierać na miasto, szczególnie że o baterię nie ma co się martwić i naprawdę trzeba mieć pecha, żeby w trakcie „wojaży” się rozładowała. Przydałby się także lepszy mikrofon – ten, który dostajemy w zestawie, spokojnie wystarczy do komunikacji w grze, ale nie ma porównania z konstrukcjami wolnostojącymi, jest też gorszy od tego, co pokazał Logitech w zestawie Logitech G Pro X. Na upartego można się jeszcze przyczepić do braku przewodowego trybu działania, ale z takim akumulatorem nie robi to w zasadzie żadnej różnicy.


Świetne brzmienie, wzorowa wygoda i rewelacyjny akumulator to najważniejsze zalety nowych słuchawek marki HyperX.


Ogółem to kolejny bardzo udany headset marki HyperX. Sprawdzi się jak mało który z pecetem czy konsolą. Świetnie wygląda, bardzo dobrze gra, jest wzorowy, jeśli chodzi o wygodę na co dzień, a przy tym nie zaskoczy rozładowanym akumulatorem. Tak dobrze wspominam z ostatnich miesięcy jedynie dwa inne modele: SteelSeries Arctis 7P+ oraz HyperX Cloud II Wireless + 7.1 (jak dla mnie to czołówka gamingowych słuchawek bez kabla). Niestety urządzenie sporo kosztuje. Doświadczenie jednak pokazuje, że cena powinna w niedługim czasie trochę spaść. Tak czy inaczej jestem urzeczony.

Zawartość opakowania
Zawartość opakowania

Cena: 999 zł | HyperX

PARAMETRY • Przenoszone częstotliwości: 15 Hz – 21 kHz • Przetworniki: 50 mm, 62 Ohm, 103 dB • Długość kabla: 55 cm (ładowanie, USB-A – USB-C) • Sposób podłączenia: dongle USB, 2,4 GHz • Wbudowany mikrofon: odpinany, elastyczny, 50 – 7200 Hz, -15 dB • Inne: na lewej muszli włącznik i wyciszenie mikrofonu, na prawej muszli regulacja głośności; oprogramowanie HyperX NGenuity z korektorem, profilami, regulacją głośności i dźwiękiem przestrzennym DTS:X • Waga: 335 g

Ocena

HyperX Cloud Alpha Wireless to rewelacyjne słuchawki, które zapewniają wzorowy komfort użytkowania, bardzo dobry dźwięk i niebotyczny czas pracy na baterii. Do ideału brakuje drobnostek takich jak obsługa Bluetootha czy lepszy mikrofon (ten obecny jest po prostu wystarczający).

8+
Ocena końcowa

Plusy

 • jakość wykonania
 • wygoda!
 • gamingowe brzmienie
 • ogólna jakość dźwięku
 • wygląd
 • długa żywotność akumulatora

Minusy

 • mikrofon, choć wystarcza do zabawy, jest przeciętny
 • w tej cenie przydałby się już Bluetooth
 • na upartego: brak przewodowego trybu działania
 • cóż, cena...

Redaktor
Grzegorz „Krigor” Karaś

Gdyby mnie ktoś zapytał, ile pracuję w CD-Action, to szczerze mówiąc, nie potrafiłbym odpowiedzieć. Zacząłem na początku studiów i... tak już zostało. Teraz prowadzę działy sprzętowe właśnie w CD-Action oraz w PC Formacie. Poza tym dużo gram: w pracy i dla przyjemności – co cały czas na szczęście sprowadza się do tego samego. Głównie strzelam i cisnę w gry akcji – sieciowo i w singlu. Nie pogardzę też bijatyką, szczególnie jeśli w nazwie ma literki MK, a także rolplejem – czy to tradycyjnym, czy takim bardziej nastawionym na akcję.

Profil
Wpisów168

Obserwujących19

Dyskusja

 • Dodaj komentarz
 • Najlepsze
 • Najnowsze
 • Najstarsze

Polecane