15.01.2016
Często komentowane 22 Komentarze

Jakie gry najchętniej kupowali w 2015 Amerykanie?

Jakie gry najchętniej kupowali w 2015 Amerykanie?
Wiedźmin 3 poza top 10, na liście króluje Call of Duty (ogółem seria sprzedała się w 250 milionach egzemplarzy). Czy wystarczająco przykułem Waszą uwagę?

NPD, organizacja zajmująca się monitorowaniem sprzedaży (acz tylko pudełkowej) na terenie USA, ogłosiła właśnie, które gry rozeszły się w ubiegłym roku w największej liczbie egzemplarzy. Ogółem wartość branży – w stosunku do 2014 – wzrosła o 1,5% (osiągając wynik 3,22 mld dolarów).

Nie przedłużając…

  • Call of Duty: Black Ops 3 (Xbox One, PS4, Xbox 360, PS3, PC)
  • Star Wars Battlefront 2015 (Xbox One, PS4, PC)
  • Fallout 4 (PS4, Xbox One, PC)
  • Madden NFL 16 (PS4, Xbox One, Xbox 360, PS3)
  • NBA 2K16 (PS4, Xbox One, Xbox 360, PS3)
  • Grand Theft Auto V (PS4, Xbox One, Xbox 360, PS3, PC)
  • Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege (Xbox One, PS4, PC)
  • Minecraft (Xbox 360, Xbox One, PS4, PS3)
  • Minecraft: Story Mode – A Telltale Game Series (Xbox 360, Xbox One, PS4, PS3)
  • FIFA 16 (PS4, Xbox One, Xbox 360, PS3)
  • Wynik trzecich Black Opsów nie powinien dziwić. Pierwsze primo: jest to naprawdę dobra odsłona, którą – w odczuciu wyżej podpisanego – nieco w CDA skrzywdziliśmy. Drugie primo: jak ogłosiło właśnie Activision, seria okupuje szczyt listy już siódmy rok z rzędu, a łączna sprzedaż wszystkich części przekroczyła imponujących 250 milionów (!) egzemplarzy!

    NPD podaje też, że zwycięzcą starcia na linii PS4 vs XBO okazał się (bez zaskoczenia) pierwszy zawodnik. Sony sprzedało w samym tylko sezonie świątecznym (acz już nie tylko w USA) 5,7 mln konsol i 35 milionów gier. Obaj przedstawiciele aktualnej generacji odnotowali też wzrost sprzedaży dedykowanych im gier (o 48%), podczas gdy na PS3 i X360 rozeszło się o 52% pudełek mniej.

    Jeśliście ciekawi, co Amerykanie kupili w najistotniejszym dla wydawców grudniu, służę:

  • Call of Duty: Black Ops 3 (Xbox One, PS4, Xbox 360, PS3, PC)
  • Madden NFL 16 (PS4, Xbox One, Xbox 360, PS3)
  • Fallout 4 (PS4, Xbox One, PC)
  • Star Wars Battlefront 2015 (Xbox One, PS4, PC)
  • Grand Theft Auto V (PS4, Xbox One, Xbox 360, PS3, PC)
  • NBA 2K16 (PS4, Xbox One, Xbox 360, PS3)
  • Minecraft (Xbox 360, Xbox One, PS3, PS4)
  • Mortal Kombat X (PS4, Xbox One)
  • FIFA 16 (PS4, Xbox One, Xbox 360, PS3)
  • Call of Duty: Advanced Warfare (Xbox One, PS4, Xbox 360, PS3, PC)
  • Oczywiście dane te – wobec rokrocznie zwyżkującej dystrybucji elektronicznej – należy traktować z przymrużeniem oka. Gdyby ranking uwzględniał produkcje sprzedawane przez Steama z kuzynowstwem, moglibyśmy się dowiedzieć, w co faktycznie grają Amerykanie. Mało jednak prawdopdobne, by CoD oddał komuś koszulkę lidera. I mało prawdopodobne, że odda ją w roku kolejnym.

    22 odpowiedzi do “Jakie gry najchętniej kupowali w 2015 Amerykanie?”

    1. Wiedźmin 3 poza top 10, na liście króluje Call of Duty (ogółem seria sprzedała się w 250 milionach egzemplarzy). Czy wystarczająco przykułem Waszą uwagę?

    2. Co za tępaki xD

    3. EastClintwood 15 stycznia 2016 o 17:20

      @YerbaMate|Nie ma to jak oceniać ludzi po tym w co grają. Żenada

    4. Byłem pewien, że w USA to Madden NFL jest na pierwszym miejscu. Lol.

    5. EastClintwood 15 stycznia 2016 o 17:27

      @lukaszsa|CoD na Xboxie to w USA niemal sport narodowy 😛

    6. @YerbaMate – sprawdz co u nas kroluje. Wielkich roznic nie bedzie w wiekszosci krajow, bo to sa najpopularniejsze marki… tepaku.

    7. Patrzę i nie mogę się nadziwić. 😀

    8. SerwusX@ mnie to nie dziwie amerykanie są bogaci ale nie oznacza że inteligentni, kupują co jest reklamowane i znane od lat, co gorszają napędzają sprzedaż gier, które nie powinny sprzedawać dobrze 😛

    9. Jak ludzie maga kupować ten sam produkt co rok ? |To jes ta sama gra co przedtem !! i jeszcze przedtem !!|coś nowego by zrobili !!! a nie call i call i call !!

    10. EastClintwood 15 stycznia 2016 o 20:00

      @CichyPL|Człowieku czy ty w ogóle grałeś w CoDy nowsze czy wypisujesz modne bzdety bo przecież hejcenie CoDa jest na fali?

    11. Nieźle, dwuletnia gra (GTA V) i FIFA (w którą przecież nikt w hameryce nie gra…)

    12. wielki0fan0gier 15 stycznia 2016 o 20:17

      GTA V… pierwsza premiera odbyła się we wrześniu 2013 roku, a ostatnia w kwietniu 2015 roku. Nie wierzę, że ktoś wstrzymał się z zakupem do grudnia 2015 roku.

    13. A myslalem ze na ierwszym miejscu bedzie Hatred 😛

    14. Coda nie oceniam bo nie grałem, ale amerykanie to przykład ludzi którzy biorą wszystko co jest reklamowane. |Taki fallout 4 przeciętna gra, graficznie jak na ps3 fabuła średnia, gra postaci sztuczna itd|Star Wars to najlepszy przykład siły marki i słabych głów hamerykanow. |Gra była by idealna, a zygneli kilka mapek, taki kastrat |Fifa 16 z handicupem właściwie jest nie do grania|No sorry mam skład 84overal i na 10 meczy przegrywam 9|A jak składam drużynę z bramkarzy to na 10 wygrywam 4 i dwa remisuje

    15. kacperwawszczyk 15 stycznia 2016 o 21:37

      A Polaki cebulaki i tak będą hejtować CoD’a… Zostawić te bardzo dobre FPSy w spokoju! 😀

    16. Akurat hejtować CoD’a jest dlaczego:D Ta gra umarła już dawno. Tylko ździerają pieniądze dawając co roku jedno i to samo. Także nie ma co winić hejterów 😀 . Po prostu CoD to syf.

    17. Ja się nie dziwię, w końcu w Ameryce królują niedzielni gracze którzy nie mają ochoty siedzieć przez kilka godzin by przejść niewielki fragment gry, wolą wrócić do domu włączyć konsolę usiąść na kanapie i zagrać w multi które mogą zakończyć w każdej chwili (bo nie mają czasu) oprócz tego gracze w Ameryce są starsi tam bez problemu znajdziesz 40lata który gra w gry, i te czynniki wyjaśniają fenomen SW i CoD’a, a co do Fallouta to w końcu amerykański odpowiednik wiedźmina.

    18. @M44ster to powiedz to Papkinowin sądząc po fragmencie tego artykułu „…jest to naprawdę dobra odsłona…” raczej się z tobą nie zgadza. 🙂

    19. To zestawienie jest odzwierciedleniem tego jaka jest nasza branza. Napedzana przez tepych hamburgozercow. CoD i Fallout dwa odgrzane kotlety, sprzedane poraz kolejny.

    20. Cóż, widać, że Amerykanie interesują się głównie multiplayerowymi FPS-ami oraz grami sportowymi i ten fenomen interesuje mnie bardziej niż brak Wieśka na liście.

    21. EastClintwood 16 stycznia 2016 o 11:32

      @M44ster|Według ciebie CoD umarł bo co? Podaj powód? Bo nie ma drugiej wojny światowej? Patrząc po wynikach sprzedaży to nikt poza internetowymi płaczkami w nią nie chce grać. W czasie kiedy szybkie multiplayery z masą akcji są na fali powrót do biegania z jednym nabojem w magazynku i zero customizacji to byłby straszny regres. Oby do 2 wojny wrócili – ale w spin offie i jedynie singleplayerze.

    22. Nie chciałbym być upierdliwy, ale „Primo” już oznacza „Po pierwsze”, więc pisanie „Pierwsze primo” „Drugie primo” oznacza „Po pierwsze pierwsze”, „Po drugie pierwsze”. Prosiłbym o poprawę 🙂

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *