Lords of the Fallen 2 nie pojawi się na Gamescomie. „To dla nas trudny do osiągnięcia zwrot z inwestycji”

Lords of the Fallen 2 nie pojawi się na Gamescomie. „To dla nas trudny do osiągnięcia zwrot z inwestycji”
Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o dusze… znaczy się pieniądze.

Po ostatniej ofensywie marketingowej (jeśli można ją tak nazwać) CI Games wydawało się, że Lords of the Fallen 2 za chwilę będzie witać się z gąską. Zapowiedzi i materiały promujące grę pojawiały się na tyle często, że można było dojść do wniosku, iż jesienna premiera gry jest raczej niezagrożona. Niestety nic z tego. Jak się niedawno dowiedzieliśmy, debiut drugiej części gry został przełożony na następny rok, gdyż twórcy potrzebują więcej czasu na dopracowanie swojego dzieła.

Fanom pozostało więc wypatrywać następnych trailerów, które mogłyby trochę umilić czekanie na grę. I tu większość graczy (w tym ja) pewnie spodziewała się, że kolejna zapowiedź Lords of the Fallen 2 będzie na nas czekać na sierpniowym Gamescomie. Ale okazuje się, że i z tego nici, bo CEO CI Games, Marek Tymiński, przekazał, że obecność na niemieckich targach jest dla studia po prostu nieopłacalna.

Nie pojawimy się w tym roku na Gamescomie. To dla nas i dla wielu innych trudny do osiągnięcia zwrot z inwestycji, dlatego postanowiliśmy przeznaczyć ten budżet bezpośrednio na grę, w tym na potencjalną dodatkową lokalizację.

Oznacza to, że na Gamescomie 2026 nie zaznamy Lords of the Fallen 2 w formie nowego trailera, nie wspominając nawet o możliwości ogrania np. dema gry. Oczywiście nie musi to koniecznie oznaczać, że w przyszłych miesiącach nie dostaniemy żadnego nowego trailera. CI Games może naturalnie po prostu opublikować kolejny zwiastun, w ogóle nie przejmując się żadnymi wielkimi pokazami. Mimo to niektórzy gracze mogli pewnie mieć jakąś nadzieję, że być może LotF 2 będzie udostępniony do ogrania na targach w Kolonii.

Przypomnijmy jeszcze na koniec, że Gamescom 2026 potrwa od 26 do 30 sierpnia. Produkcja CI Games natomiast ma do nas zawitać w pierwszym kwartale 2027 roku. W Lords of the Fallen 2 zagramy na pecetach, PlayStation 5, Xboksach Series X/S oraz na Nintendo Switchu 2.

4 odpowiedzi do “Lords of the Fallen 2 nie pojawi się na Gamescomie. „To dla nas trudny do osiągnięcia zwrot z inwestycji””

  1. pig_on_the_wing 26 czerwca 2026 o 13:20

    XD pan prezes wojownik klawiatury jednak nie pokaże swojej gierki z Atrakcyjnymi Postaciami Kobiecymi, O Które Prosili Gracze? 🙂

  2. Och nie, gra stulecia się nie pojawi na Gamescomie!

  3. Artur Mazurek 26 czerwca 2026 o 13:47

    Może pan Marek wychodzi z założenia, że najlepszą formą reklamy są jego pełne mądrości wpisy na twitterku? Oby tylko nie pomyślał, że lajki przekładają się na zainteresowanie samą grą, bo może się dość boleśnie zdziwić. W każdym razie, zaoszczędzone pieniądze proponuję przeznaczyć na skracanie spódniczek żeńskich postaci.

  4. Artur Mazurek napisał(a):

    Oby tylko nie pomyślał, że lajki przekładają się na zainteresowanie samą grą, bo może się dość boleśnie zdziwić.

    No, co z resztą już nie jedna gra dla „współczesnych odbiorców” udowodniła 😉

Skomentuj