Baldur’s Gate 3: Twórcy zatrudnili specjalistów do scen intymnych

Czy kiedykolwiek odnieśliście wrażenie, że romanse w grach wideo w swoich kulminacyjnych momentach wydają się zbyt sztuczne? Podobne odczucia musieli mieć twórcy Baldur’s Gate’a III. Na potrzeby zintensyfikowania wrażeń i urealnienia scen intymnych zaangażowano do pracy specjalistów.
Chodzi mianowicie o specjalnych choreografów, reżyserów oraz obsadę, która odpowiadać ma za stworzenie możliwie najlepszych i realistycznych scen miłosnych. Może to brzmieć trochę zabawnie w kontekście możliwości zbliżenia intymnego z niedźwiedziem, ale Larian traktuje sprawę bardzo poważnie.
Do pracy zaangażowani zostali również tak zwani „koordynatorzy intymności”. Aktorzy, podczas odgrywania intymnych scen, muszą być ubrani w specjalne stroje do motion capture. To powoduje pewne trudności przy pracy. Taki koordynator, jak sama nazwa wskazuje, odpowiada za kontrolę prac pomiędzy aktorami a choreografami i zespołem mo-cap.
Współpraca studia z rzeczonymi ludźmi ujawniła się w niedawno opublikowanej rozmowie Jennifer English i Devory Wilde z BBC. Aktorki chwalą sobie współpracę z Larianem, chociaż podkreślają, że czasami czuły się na planie „dziwnie”. Nigdy jednak praca nie doprowadziła do obrzydzenia, jakie aktorzy mogą odczuwać podczas odgrywania zbliżeń.
Larian twierdzi, że jest jednym z pierwszych studiów, które wykorzystało reżyserów oraz koordynatorów intymności do prac nad scenami seksu w grze. Rezultatów będziemy mogli doświadczyć już niedługo: Baldur’s Gate 3 wyjdzie na PC już 3 sierpnia, a na PlayStation 5 – 6 września. O przedpremierowych wrażeniach z produkcji możecie przeczytać TUTAJ.
Czytaj dalej
5 odpowiedzi do “Baldur’s Gate 3: Twórcy zatrudnili specjalistów do scen intymnych”
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Firma IT, więc musieli zatrudnić specjalistę od scen erotycznych – który developer wiedziałby jak wygląda realistyczna erotyka.
Myśleliście, że dlaczego w tylu grach sceny erotyczne są tak słabe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Boje się pomyśleć, kto w takim razie pracował przy pierwszym Wiedźminie
Generalnie dla utrzymania profesjonalizmu, gdy aktorzy zaangażowani są w sceny erotyczne, to oczekuje się, że na planie będzie od takich rzeczy specjalista, by wszystko poszło gładko i bez nadużyć. Nie ma to absolutnie żadnego związku z tym czy jest to branża IT czy nie.
No! Nie mogę się doczekać! 🙂
Erotyczne sceny w grach… Chyba trzeba być niezłym stulejarzem, żeby tego oczekiwać.