Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HIT[NADGODZINY RETRO] Reklamy z CD-Action 2000

Ninho niedziela, 31 maja 2020, 1:56 O grach inaczej

W końcówce 2000 roku robi się... dziwnie.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 6 czerwca 2020, 16:51   KB1
Łał, czwarta reklama od góry wygląda dość ponadczasowo.
poniedziałek, 1 czerwca 2020, 22:08   CDGameros
Tamte reklamy miały swój urok i gdy się na nie teraz patrzy, to chwytają człowieka za serce. Nie chce mi się teraz wertować roczników po kolei, ale tego typu reklamy utrzymywały się jeszcze przez kilka lat i zaczęły się kończyć chyba jakoś w 2008/2009, może w 2010 roku, gdy cyfrowa dystrybucja zaczęła poczynać sobie coraz śmielej, a w telefonach zaczął być dostępny internet. Oczywiście jeszcze pojawiały się reklamy gier, ale już nie na taką skalę, jak wcześniej, a reklamy dzwonków i 0-700 w ogóle zniknęły.
poniedziałek, 1 czerwca 2020, 12:45   _Rincewind
@Down: Hehe, ciekawe, aż sam chwilę zbadałem temat na wikipedii. "może nastąpić podsumowanie, które w ogóle nie jest zdaniem" - z tego co widzę, to by się wtedy nazywało "oznajmieniem informatywnym", które faktycznie nie byłoby w pełni zdaniem, bo nie posiadałoby orzeczenia. :) Jednym zdaniem - oznajmienie informatywne. Ja już ze szkoły wyszedłem dawno temu, ale dobrze jest czasem coś sobie przypomnieć z gramatyki własnego języka.;)
poniedziałek, 1 czerwca 2020, 12:29   Darku22
Z drugiej strony po zwrocie jednym zdaniem może nastąpić podsumowanie, które w ogóle nie jest zdaniem, gdyż nie zawiera czasownika, np. „Jednym zdaniem – perfumy odważne i zdecydowanie orientalne”.
Definicje słownikowe zwrotów słowem i jednym słowem nie sugerują, ile słów ma się znaleźć w prawym kontekście. Zwrotu jednym zdaniem ku swemu zdziwieniu w ogóle nie znalazłem w kilku słownikach.
poniedziałek, 1 czerwca 2020, 12:29   Darku22
@SerwusX Po przytoczonych zwrotach prawie zawsze jest więcej słów. Przypadki dosłownego użycia tych zwrotów są rzadkie, np. „Zobaczy pani też rozkopy albo właśnie karczowisko, cement, kamienie, jednym słowem bałagan” (Teresa Bojarska, za NKJP). Bodaj częściej zwrot jednym zdaniem służy do wprowadzenia podsumowania, które zawiera się w jednym zdaniu, ale i to nie jest bezwyjątkową regułą, zwłaszcza w wypowiedziach tych osób, które, gdy zaczną mówić, to nie mogą skończyć
niedziela, 31 maja 2020, 21:56   SerwusX
"Słowem: jest trudno" – ale to dwa słowa. :D
niedziela, 31 maja 2020, 18:16   NomadP
Ten miecz jest wszystkim...
zgubą i zbawieniem, upadkiem i władzą
Czy odważysz się go podnieść?:D Oh hell naw!
niedziela, 31 maja 2020, 17:08   kryfionka
"Gra ma też tryb multiplayer z którego pewnie niewielu graczy skorzysta [z powodu łajdacko wysokich opłat jakie pobiera za korzystanie z sieci nasz ukochany (oby sczezł jak najprędzej!) monopolista. Telefonia Polska S.A.] więc aby nie drażnić pozostałych damy sobie spokój z opisem jego możliwości." całkiem przypadkiem zwróciło moja uwagę. Zwrot łajdacko wysokie mnie urzekł.
niedziela, 31 maja 2020, 15:59   Aceb
Theocracy (albo Aztec Empire RTS, nie przygodówka), nawet próbowałem wrócić do tej gry co parę lat niczym Smuggler to mass effecta, ale nigdy mi nie wychodziło to.
niedziela, 31 maja 2020, 15:34   CYBERTRIBAL
@shrbr
Sekłel to był, ale tylko na konsolach. Tytuł był chyba taki G-Police: Weapons of Justice.

Artykuły

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
14

Tym razem słowo klucz to „tajemnica”.

Komentarzy:
3

…a dorywczo także pracowniczką cyrku i gladiatorką, kierowczynią ciężarówki i grafficiarą.

Komentarzy:
3

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z