Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

[Sprawdzam] Jestem etatową streamerką…

9kier poniedziałek, 8 czerwca 2020, 18:00 O grach inaczej

…a dorywczo także pracowniczką cyrku i gladiatorką, kierowczynią ciężarówki i grafficiarą.

 

Darkest Dungeon: The Butcher’s Circus

PC | Red Hook Studios | taktyczna • DLC

Do najmroczniejszej posiadłości przyjechała Rzeźniczka ze swoim cyrkiem, na arenie którego ścierają się badaczki zarazy, trędowaci, hieny cmentarne i inni okultyści – innymi słowy do Darkest Dungeon zawitało PvP! Na razie jeszcze trochę zabugowane, co skutkuje okazjonalnym wywaleniem z meczu albo – po osiągnięciu przez którąś z postaci 100 punktów stresu – okłamywaniem gracza, że przeciwnik wyszedł, podczas gdy on także otrzymywał ten sam komunikat. Nie grałam już od kilku dni, więc nie wiem, czy te problemy są nadal aktualne, ale zdążyłam sobie w ten sposób nabić całkiem przyzwoitą rangę… Jednak nie dla pozycji w rankingu gram w The Butcher’s Circus – już walki z bezmyślnymi stworami z kampanii były zawałogenne, a teraz… o panie! Potyczki z myślącym, żądnym krwi przeciwnikiem to kompletnie inna liga. Niewiele emocji równa się tym towarzyszącym sytuacji, w której po obu stronach są bohaterowie u wrót śmierci i każdy kolejny cios może spowodować zgon. Oczywiście gra nadal jest w dużej mierze losowa, ale gdyby nie to, nie powodowałaby takiego wzrostu adrenaliny. Najlepsze jest to, że Cyrk Rzeźniczki to darmowy update, w dodatku całkowicie niezależny od postępów kampanii, wpływających jedynie na kosmetykę, a konkretnie elementy sztandaru. Zbuduj drużynę od zera i pokaż przypadkowym zgrajom po drugiej stronie, kto tutaj rządzi – zabawy powinno wystarczyć do czasu debiutu Darkest Dungeon 2.


 

Signs of the Sojourner

PC | Echodog Games | logiczna • karcianka • przygodowa

Produkcja Echodog to sympatyczne połączenie przygodówki i domina, z fabułą obracającą się wokół próby utrzymania przy życiu sklepu pozostawionego przez zmarłą mamę. Nagle to główny bohater musi go zaopatrzać w produkty – regularnie siadać za kółko i objeżdżać całą krainę, samodzielnie lub uczepiony karawany ciężarówek. Signs of the Sojourner to jednak w żadnym stopniu gra ekonomiczna, raczej bazująca na konwersacjach logiczna powieść wizualna. Gdziekolwiek jesteś i z kimkolwiek masz do czynienia – z młodocianym złodziejaszkiem, pracującym na farmie robotem, zakompleksionym artystą – cel jest zawsze ten sam: dogadać się. Osiąga się to poprzez, dokładnie jak w dominie, wykładanie na stół pasujących znaczków, przy czym tu cztery takie same z rzędu dają tarczę, a niektóre bloczki oferują specjalne efekty, np. ujawnienie kart rozmówcy. Rzecz w tym, że twoja talia ma niewiele slotów, a w różnych regionach bohaterowie porozumiewają się na różne sposoby – jeśli ty posiadasz same kółka i trójkąty, a ktoś tylko kwadraty, nie dogadacie się. Mechanika tej rozpisanej na kilka godzin gry uwidacznia przynajmniej dwie uniwersalne prawdy. Po pierwsze ludzie, jeśli tylko jest to możliwe, chcą się porozumieć, stąd jeśli twój interlokutor ma na ręku pasujący symbol, zawsze go wystawi. Po drugie jeżeli trafiasz w nowe środowisko i chcesz się w nim odnaleźć, będziesz musiał odrobinę się zmienić, przynajmniej tymczasowo, a to może utrudnić powrót na stare śmieci. Trudno zadowolić wszystkich, a nawet jeśli to możliwe, wymaga ciągłej żonglerki wartościami i osobowością.


 

Sludge Life

PC | Terri Vellmann & Doseone | graffiti • eksploracja

„Epicki” exclusive jest grą stylową i tak bzdurną, że głowa mała. W zasadzie na żadnym etapie nie mówi ci, co robić – wrzuca cię do kolorowej mieściny pełnej dziwacznych mieszkańców i ścian do otagowania. Jesteś bowiem grafficiarzem, który podpisuje się jako Ghost i dopiero zdobywa renomę w okolicy. Im więcej miejsc pokryjesz sprejem, tym bardziej będziesz rozpoznawalny, ale wymaga to często niezłej akrobatyki – skoki z dachów czy przełażenie przez okna to czynności na porządku dziennym. Z czasem zdobywasz lepsze wyposażenie, pozwalające ci na przykład szybować, ale sednem zabawy jest eksploracja i rozmowy z absurdalnymi, całkiem nieźle napisanymi enpecami. Zanim sobie odpuściłam (nie interesuje mnie szukanie znajdziek), otagowałam mniej więcej połowę dostępnych miejscówek, nieraz we współpracy z innymi grafficiarzami. Całość kojarzy mi się odrobinę z Broken Reality, choć Sludge Life to zaledwie niewielki procent tamtego rozmachu. Trudno wyjaśnić, na czym polega urok tej gry, więc po prostu rzuć okiem na screeny – jeśli się uśmiechniesz lub cię zaintrygują, zajrzyj do sklepu Epica.


 

„Sprawdzam” to cykliczny segment, w którym co poniedziałek przyglądam się trzem ogrywanym akurat produkcjom – głównie niezależnym, ale nie tylko. Jeżeli ci się podoba, zachęcam do rzucenia okiem na POPRZEDNIE ODCINKI

Jeśli masz ochotę razem ze mną poznawać nowe tytuły, zapraszam na MÓJ KANAŁ NA TWITCHU (w tygodniu ok. 12, w weekendy ok. 16). Do zobaczenia!

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 29 czerwca 2020, 12:49   9kier
@Crasher i @mientek: Widać, że żaden/żadna z Was nie ma pojęcia, o czym mówi. Ani w kwestii liczby moich widzów, ani w kwestii ich grupy wiekowej. Polecam się nie wypowiadać na tematy, o których się nie ma pojęcia, bo jednak trochę wstyd. :)
sobota, 20 czerwca 2020, 6:52   mientek
Pewnie osoby te osoby i tak sa tam z innego powodu, a wiek nie przekracza 15 lat. Takze tego, powodzenia.
sobota, 13 czerwca 2020, 9:41   Crasher
Założenie kanału na twitchu i streamowanie dla 5 osób nie czyni z nikogo etatowego streamera.

Artykuły

Wiecie doskonale, który tytuł mam na myśli, prawda?

Komentarzy:
1

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z
« sierpień 2020
PWŚCPSN
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31