14.12.2022, 17:02Lektura na 3 minuty

Cougar, czyli Gwiazdka w wersji premium

Czy podczas grania może być i wygodnie, i solidnie? Tak, pod warunkiem że wybierzemy odpowiedni sprzęt.

Cougar to niemiecka marka działająca na rynku sprzętu komputerowego od 2007 roku. Projekty firmy wyróżniają się ergonomią i futurystycznym wyglądem, który jednak nie wpływa negatywnie na komfort użytkowania. Może i nie każdy produkt Cougara zmieści się pod choinką, ale warto rozważyć jego najnowsze modele myszki, klawiatury, słuchawek i krzesła.


Drapieżny wygląd

Myszka Cougar DualBlader to kwintesencja uniwersalności. Nie dość, że gryzoń jest symetryczny, więc można go dostosować pod graczy zarówno lewo-, jak i praworęcznych, to jeszcze posiada mechanizm Dynastrut, który umożliwia zmianę profilu myszy. W zależności od tego, jaki rodzaj chwytu preferujemy, przekształcimy DualBladera tak, by spoczywała na nim cała dłoń lub tylko palce.

Cougar DualBlader
Cougar DualBlader

Ten konkretny gryzoń cechuje się też dużą liczbą wymiennych elementów, dzięki którym dostosowywujemy sprzęt do naszych wymagań. A jeśli komuś znudzi się matowoczarny kolor i zechce nadać sprzętowi bardziej indywidualny charakter, może wykorzystać dostępne na stronie producenta pliki do drukarek 3D i sprawić sobie części o dowolnej barwie. Jeżeli chodzi o funkcjonalność, to 12 programowalnych przycisków powinno zadowolić każdego gracza, bez względu na to, czy woli on wyruszyć na rajd w World of Warcraft, czy wziąć udział w szybkiej potyczce w Counter-Strike’u.


Do pisania...

Klawiatura Cougar 700K Evo RGB w założeniu ma starczyć na lata. Jej mechaniczne switche uznaje się za jedne z najtrwalszych na rynku. Mowa o Cherry MX, idealnych dla osób intensywnie grających, ponieważ tego rodzaju klawisze nie wymagają silnego nacisku do aktywacji. Ale nie jest to jedyny element odznaczający się w 700K Evo solidnym wykonaniem, bo warto wspomnieć też o aluminiowej ramie, dzięki której nawet najbardziej wymagający mecz nie powinien odbić się na kondycji sprzętu. Klawiaturę wyposażono też w wygodną podpórkę pod nadgarstki, ponadto – jak dyktuje aktualna moda – urządzenie świeci się niczym choinka.

Cougar 700K Evo RGB
Cougar 700K Evo RGB

...i do słuchania

Słuchawki Cougar Omnes Essential tego samego producenta to bezprzewodowy zestaw słuchawkowy. Całkiem spory zasięg sygnału (do 10 m) pozwala na wygodne granie w różnych warunkach mieszkaniowych. Muszle poruszają się na wszystkie strony, więc headset dobrze leży na każdej głowie, a bardzo miękkie nauszniki jedynie zwiększają komfort użytkowania. Słuchawki są też kompatybilne z funkcją Windows Sonic, która umożliwia doświadczenie wysokiej jakości dźwięków przestrzennych. Niebagatelny wpływ na dźwięk w przypadku Omnes Essential mają też duże przetworniki o średnicy 53 mm.

Cougar Omnes Essential
Cougar Omnes Essential

Nie trzeba tracić czasu po wyjęciu słuchawek z pudełka, ponieważ można ich używać od razu, bez dodatkowego software’u. Szybko się ładują, a baterie starczają na 12 h z włączonym podświetleniem (to ostatnie można łatwo dezaktywować, by przedłużyć czas pracy do 20 h).


Prawdziwy tron

Ale sprzęt to nie wszystko, jeśli ciało nie znajduje się w odpowiednim położeniu. Krzesło Cougar Terminator robi wrażenie już samym swoim wyglądem – mocowanie oparcia przypomina kręgosłup ksenomorfa z „Obcego”. Szkielet jest metalowy, a poszczególne elementy niezwykle wytrzymałe. Nawet najbardziej emocjonujący mecz nie powinien wpłynąć na komfort użytkowania krzesła, jako że posiada ono system wentylacji. To, że podłokietniki można ustawiać pod dowolnymi kątami, to standard, ale warto zwrócić uwagę na rodzaj pokrycia, czyli specjalny rodzaj skóry ekologicznej o wytrzymałości 12-krotnie wyższej niż w przypadku skóry naturalnej.

Cougar Terminator
Cougar Terminator

Materiał powstał we współpracy z Partnerem.

Redaktor
Partner
Wpisów74

Obserwujących0

Polecane