6
12.05.2022, 07:45Lektura na 2 minuty
Wideo

Akademia Pana Kleksa powróci jako metaverse z NFT

Oprócz nowych filmów mamy spodziewać się przełomowego wykorzystania technologii opartych na blockchainie. Golarz Filip lepiej by tego nie obmyślił.


Jakub „rajmund” Gańko

„Akademia pana Kleksa”, wraz z późniejszymi kontynuacjami w postaci „Podróży pana Kleksa” i „Pana Kleksa w kosmosie” (oraz w mniejszym stopniu aktorsko-animowanym „Tryumfem pana Kleksa” z 2001 roku), to istotna część dzieciństwa wielu Polaków. Dlatego też interesująca może się wydawać informacja o nowej wersji ekranizacji słynnej książki Jana Brzechwy. Maciej Kawulski, reżyser „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” i „Jak pokochałam gangstera” oraz producent „365 dni”, już jakiś czas temu zapowiedział dwie części, które mają trafić do polskich kin odpowiednio w 2023 i 2025 roku. Ale to wcale nie koniec niespodzianek...

Twórcy zrzeszeni w Kleks Academy zapowiadają całe uniwersum, które ma wykorzystywać najnowocześniejsze technologie i tym samym oferować najmłodszym wciągające doznania, o których ich rodzice czy dziadkowie mogli tylko pomarzyć. Mowa o aplikacji rozszerzonej rzeczywistości, a także – jak na trzecią dekadę XXI wieku przystało – cały metaverse i rozwiązania oparte na blockchainie. Kleks Academy planuje udostępnić możliwość aplikowania do Akademii pana Kleksa każdemu zainteresowanemu, byle nabył wcześniej specjalny token NFT.

Twórcy zapowiadają jednak, że ich token będzie oferował nie tylko unikatową trójwymiarową grafikę, lecz także specjalną kostkę do gry, która z czasem będzie oferować kolejne atrakcje w postaci cyklicznych wydarzeń. Wszystko ma być zaplanowane w specjalnym kalendarzu akademickim, a nagrodą za uczestnictwo w tej zabawie będzie mogło być m.in. odwiedzenie planu w trakcie zdjęć, a nawet wystąpienie w filmie.

Tak o projekcie opowiada sam Maciej Kawulski, zaznaczając jednocześnie, że nie jest specjalistą w zakresie tych technologii.

Biorąc pod uwagę ostatnie newsy o załamaniu na rynku NFT, zastanawiam się, czy kleksowy metaverse w ogóle zdąży wystartować, zanim wszyscy zapomnimy o tym wynalazku lub w grze zostaną wyłącznie najpotężniejsi gracze, którym już udało się wzbudzić największe zainteresowanie. Gdyby Jan Brzechwa powrócił do świata żywych i zapragnął napisać kontynuację swojego cyklu w postaci cyberpunkowej dystopii, to podejrzewam, że mniej więcej tak by to właśnie wyglądało.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów563

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane