4
11.08.2022, 12:30Lektura na 1 minutę
Wideo

„Apokawixa”: Pierwszy teaser polskiego filmu o zombie

„Apokawixa” w reżyserii Xawerego Żuławskiego doczekała się pierwszego zwiastuna.


Jakub „rajmund” Gańko

Wszystko wskazuje na to, że kino gatunkowe ma się w Polsce całkiem dobrze. Wczoraj informowaliśmy o polskim filmie postapo „W nich cała nadzieja”, dziś przyszła kolej na zwariowaną opowieść o zombie w reżyserii Xawerego Żuławskiego. Syn Andrzeja Żuławskiego dał nam wcześniej m.in. ekranizację „Wojny polsko-ruskiej” i „Mowę ptaków”, więc lepiej przygotować się na jazdę bez trzymanki.

Choć udostępniony właśnie pierwszy teaser „Apokawixy” wcale jeszcze takowej nie zapowiada. Jest wręcz dość oszczędny. Zresztą zobaczcie sami:

„Apokawixa” ma opowiedzieć o grupce maturzystów, których znudziły lockdowny i postanowili zrobić prywatkę, jakiej nie przeżył nikt – i zdaje się, że szczególnie te ostatnie słowa wzięli sobie do serca. W środku imprezy wybucha bowiem epidemia zombie, związana z wcześniejszym wysokim stężeniem sinic w Bałtyku i przypadkami dziwnych zakażeń, przy których COVID to pestka.

W filmie zobaczymy m.in. Mikołaja Kubackiego, Walerię Gorobets, Natalię Pitry oraz Alicję Wieniawę-Narkiewicz. Na ekranie pojawią się także Sebastian Fabijański, Tomasz Kot, Cezary Pazura oraz Matylda Damięcka. Scenariusz powstał we współpracy Xawerego Żuławskiego z Krzysztofem Bernasiem i Maciejem Kazulą. Za produkcję odpowiada TVN Warner Bros. Discovery.

Premiera „Apokawixy” przewidziana jest na 7 października.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów947

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane