3
13.09.2022, 13:15Lektura na 1 minutę
Wideo

„Apokawixa”: Polska komedia o zombie na pełnym zwiastunie

„Apokawixa” w reżyserii Xawerego Żuławskiego doczekała się pełnego trailera.


Jakub „rajmund” Gańko

Filmy o zombie mają za sobą długą tradycję, ale niekoniecznie w naszym kraju. „Apokawixa” reklamuje się wręcz jako pierwsze krajowe podejście do tego tematu. Zwariowaną komedię z żywymi trupami w reżyserii Xawerego Żuławskiego, twórcy „Wojny polsko-ruskiej” i „Mowy ptaków”, widzieliśmy już na pierwszym teaserze. Teraz przyszła pora, by przyjrzeć się jej uważnie na dłuższym zwiastunie.

Tym razem dzieje się znacznie więcej niż poprzednio. Jest impreza w typowym, amerykańskim stylu, są zombie, no i jest też Cezary Pazura. Zobaczcie sami:

„Apokawixa” opowiada o grupie maturzystów, którzy postanawiają zorganizować imprezę życia. Szkopuł w tym, że w tym samym momencie natura postanawia się zemścić i zgotować nam epidemię zombie. Życie więc można będzie bardzo łatwo utracić...

W najnowszym filmie Xawerego Żuławskiego zobaczymy przede wszystkim aktorów młodego pokolenia, takich jak Mikołaj Kubacki, Waleria Gorobets, Natalia Pitry czy Alicja Wieniawa-Narkiewicz. Na ekranie pojawi się także wspomniany Cezary Pazura, Sebastian Fabijański oraz Tomasz Kot.

Premiera „Apokawiksy” zaplanowana jest na 7 października. Wcześniej film powalczy o Złotego Lwa w Konkursie Głównym na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów955

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane