6
6.01.2023, 17:39Lektura na 2 minuty

„Avatar: Istota wody” pokonał „Top Gun”. To najlepiej zarabiający film z 2022

Z ostatniej chwili: Tom Cruise rozbił wszystkie szklanki w domu.

Nigdy nie stawiaj przeciwko Jimowi. Reżyser dwóch najbardziej dochodowych filmów w historii, nieopartych na żadnej istniejącej marce, może sobie dołożyć do kompletu trzeci – „Avatar: Istota wody” wpadło na 10. miejsce najlepiej zarabiających produkcji. Na miejscu trzecim? „Titanic”. Pierwszym? Pierwszy „Avatar”. Bum.

Ba, film prześcignął „Top Gun: Maverick” – które od majowej premiery zarobiło na całym świecie prawie 1,488 mld dolarów – zgarniając w chwili pisania tekstu 1,516 mld. Tempo absolutnie niepojęte.

Z uwagi na to, iż akcyjniak z Tomem Cruisem traktuje o amerykańskim wojsku, w USA sprzedał się na ten moment znacznie lepiej niż pocztówka z Pandory: 718 mln kontra 464 mln. Przygody rodziny Sully’ego za to są jedynym filmem z zeszłego roku, który ma na koncie... miliard z krajów nieamerykańskich – „Maverick” może się pochwalić „jedynie” 770 milionami. Możliwe, że „Avatar 2” przebije i wynik w USA. Jeśli tak, to też w znacznie szybszym tempie, bowiem samoloty do zdobycia pełnej kwoty potrzebowały siedmiu miesięcy, kiedy ikranom wystarczyły trzy tygodnie (niedawno przecież pisaliśmy o miliardzie w 14 dni). W czasie pandemii i szalejącej w Stanach śnieżycy. A emisja trwa i ani myśli zwolnić.

Nie wiadomo, kiedy dokładnie film wyląduje na takim Disney+, jednak patrząc na przerwę między premierą kinową filmów Marvela a ich trafieniem na platformę, raczej można spokojnie założyć taką wiosnę. Do tego czasu „Istota wody” powinna spokojnie zaliczyć dwa miliardy na całym świecie. Jak nie więcej.

Redaktor
Kuba „SztywnyPatyk” Stolarz

Recenzuję rzeczy na kanale swoim, na CD-Actionowym z kolei rosomaczę, no i czasem potłumaczę (w którą stronę dotrzeć do wielickiej Kopalni Soli). Tutaj? Nie wiem, co robię, więc piszę, dopóki mnie nie wywalą.

Profil
Wpisów187

Obserwujących17

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane