2
30.12.2022, 13:45Lektura na 2 minuty

„Avatar: Istota Wody” zarobił miliard dolarów w 14 dni po światowej premierze

Druga część „Avatara” pod względem wyniku w Box Office pobiła „jedynkę” z 2009 roku, zarabiając pierwszy miliard dolarów szybciej o 5 dni.


Patryk „Delighter” Żelazny

Na kontynuację „Avatara” Jamesa Camerona z 2009 przyszło nam czekać aż 13 lat. Czy było warto zachowywać tyle cierpliwości? Według recenzji Eugeniusza Siekiery, całkiem tak, ale też zależy, czego konkretnie szukacie. Za to sporo lepsze opinie zebrał chociażby sequel „Kota w Butach”, na którego czekam z utęsknieniem, aż ukaże się w Polsce. Jeśli nie chodzi jednak o oceny, a wielkość, to tutaj medal należy się drugiemu „Avatarowi”.

Jak donosi Disney, „Avatar: Istota Wody” miał przyjemność zarobić okrągły miliard dolarów w zaledwie 14 dni od światowej premiery. Tym samym został tytułem, który najszybciej osiągnął ten pułap w wyniku Box Office od czasów „Spider-Mana: Bez drogi do domu” z 2021. Do tego prawie można go uznać za najlepiej zarabiający film tego roku. Na deser jest szóstym filmem w historii i czwartym Disneya, któremu udało się przebić pułap zarobionego miliarda w zaledwie 2 tygodnie. I tym samym pobił też „jedynkę”, bo ta zarobiła swoje pierwsze dziewięć zer w zaledwie 19 dni. Gorzej, ale i tak wciąż bardzo dobrze.

A wracając jeszcze do tego „prawie” najlepiej zarabiającego filmu 2022 roku... No, w tym przypadku ten tytuł wciąż należy do „Top Gun Maverick”, przynajmniej na razie. Ostatecznie do pobicia wyniku jeszcze trochę brakuje drugiemu „Avatarowi”. „Top Gun Maverick” może się pochwalić wynikiem bliskim 1,5 miliarda dolarów.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze