około 11 godzin temuLektura na 2 minuty

„Fantastyczna 4: Pierwsze kroki” z mocnym otwarciem w kinach. Marvel znowu rozdaje karty

MCU znowu ma się czym pochwalić!


Agnieszka Michalska

Marvel Studios może mówić o dużym sukcesie. Jego najnowsze widowisko „Fantastyczna 4: Pierwsze kroki” zanotowało bardzo mocny debiut w globalnym box offisie. W ciągu pierwszego weekendu wyświetlania film zarobił łącznie 218 milionów dolarów, z czego aż 118 milionów dolarów pochodzi z rynku amerykańskiego. Tym samym jest to najlepszy wynik otwarcia dla MCU w 2025 roku i jedno z najwyższych otwarć tego lata. 

W dniu premiery produkcja zainkasowała 57 milionów dolarów (USA i Kanada), dzięki czemu znajduje się na drugim miejscu pod względem dziennych wpływów w tym roku – tuż za filmową adaptacją „Minecrafta”

Warto dodać, że „Fantastyczna 4” jest jednym z najbardziej kosztownych przedsięwzięć Marvela w ostatnich latach. Budżet filmu wyniósł około 200 milionów dolarów, co plasuje go wśród najdroższych tytułów MCU spoza głównych odsłon Avengers. Do tego należy doliczyć dziesiątki milionów dolarów wydanych na globalną kampanię marketingową. Wszystko jednak wskazuje na to, że ta inwestycja zwróci się w najbliższym czasie.


Superman i dinozaury też nie próżnują

Choć „Fantastyczna 4” może mówić o bardzo mocnym otwarciu, konkurencja wcale nie śpi. Nowy „Superman” w reżyserii Jamesa Gunna ma już na koncie ponad 500 milionów dolarów globalnie, z czego około 290 milionów dolarów pochodzi z samej Ameryki Północnej.

Jeszcze lepiej poradziła sobie kolejna część serii o dinozaurach – „Jurassic World: Odrodzenie” od premiery zgromadziła ponad 718 milionów dolarów na całym świecie. Tylko w USA i Kanadzie film zarobił ponad 300 milionów, potwierdzając ogromne zainteresowanie marką mimo mieszanych recenzji.

Wszystkie trzy tytuły udowadniają, że kino widowiskowe wciąż cieszy się ogromną popularnością. A wy, byliście już na „Fantastycznej 4”?


Czytaj dalej

Redaktor
Agnieszka Michalska

Burzowa kobieta i buntownik z wyboru. Pasjonatka czarnej kawy i białej czekolady. Tworzę słowa przy dźwiękach ulubionych soundtracków. Poza tym podróżuję rowerem i jestem zapaloną serialoholiczką amerykańskich produkcji. Kontakt: gnszkmchlsk@gmail.com

Profil
Wpisów742

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze