6
13.02.2023, 08:45Lektura na 1 minutę
Wideo

„Flash” otwiera nowy rozdział uniwersum DC. Michael Keaton powraca jako Batman

Nowy zwiastun „Flasha” zapowiada nowe rozdanie dla DC Extended Universe.


Jakub „rajmund” Gańko

O zamęcie panującym w filmowym uniwersum DC napisano już chyba wszystko, więc skupmy się na tym, że w zeszłym roku do posprzątania w nim zatrudniono Jamesa Gunna i Petera Safrana. Ogromny projekt restrukturyzacji zapowiada właśnie „Flash”, a przedsmak nowego podejścia możemy podejrzeć na najświeższym zwiastunie pokazanym w trakcie finałów Super Bowl. Tak jak można było się spodziewać: dużo tu mowy o podróżach w czasie i pomiędzy wymiarami...

Nawet jeśli postać samego Flasha (w tej roli ponownie Ezra Miller) nieszczególnie was interesuje, to najnowszy film o jego przygodach powinien zwrócić uwagę także miłośników Batmana. Wszystko za sprawą powrotu Michaela Keatona, który zgodnie z krążącymi od dłuższego czasu plotkami ponownie wcieli się w Gacka. Na wszelki wypadek dodam, że to właśnie ten aktor był pierwszym wielkoekranowym Batmanem (nie licząc zamierzchłych przygód Roberta Lowery'ego, Lewisa Wilsona i Adama Westa) w filmach Tima Burtona.

Ale skoro wspomniałem o różnych wymiarach i podróżach w czasie, to nie powinno was zdziwić, że nie będzie to jedyny Bruce Wayne we „Flashu”. Do roli powróci także Ben Affleck, a w filmie zobaczymy również Michaela Shannona jako generała Zoda oraz Sashę Calle jako Supergirl. Polska premiera 16 czerwca.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1772

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze