8
14.06.2022, 07:00Lektura na 2 minuty

„Joker 2” będzie musicalem? Lady Gaga ma zagrać Harley Quinn

Przyznajcie, że takiej kontynuacji „Jokera” z 2019 roku się nie spodziewaliście...


Jakub „rajmund” Gańko

Gdy nie tak dawno informowaliśmy, że Joaquin Phoenix czyta scenariusz kontynuacji „Jokera”, chyba nie oczekiwaliśmy takiego obrotu spraw. Chociaż już tytuł roboczy „Folie a Deux”, oznaczający stan, w którym ktoś blisko związany z chorym zaczyna podzielać jego paranoiczne myśli, dawał pewne wskazówki. No bo czyż nie pasowałby idealnie na określenie toksycznej relacji Jokera z Harley Quinn? Najwyraźniej właśnie o niej opowie „Joker 2”, choć ma to zrobić w formie, której raczej się nie spodziewaliśmy...

Jak donosi The Hollywood Reporter, sequel ma być musicalem i właśnie trwają wstępne rozmowy na temat angażu Lady Gagi.

Gaga miałaby się wcielić właśnie w Harley Quinn, czyli lekarkę psychiatrii, która leczyła Jokera w Arkham Asylum, zakochała się w nim i ostatecznie została jego pomocnicą. Można się spokojnie spodziewać, że postać w „Jokerze 2” nie będzie miała żadnego związku z inkarnacją Harley Quinn, którą oglądaliśmy ostatnio chociażby w „The Suicide Squad”, a znając wyobraźnię Todda Phillipsa, już on znajdzie jakiś sposób na to, by podejść do tej postaci w zupełnie nowy sposób.

Oczywiście jeszcze nie wiemy, czy Lady Gaga na pewno zagra w nowym „Jokerze”, choć szanse na to wydają się być spore. THR zwraca uwagę, że piosenkarka zagrała w „Narodzinach gwiazdy” u boku Bradleya Coopera, który był także jednym z producentów pierwszego „Jokera”. Z kolei producentem „Narodzin gwiazdy” był właśnie Todd Phillips, więc dobre relacje zawodowe zostały już między nimi zawiązane.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1699

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze