9.07.2024, 08:15Lektura na 2 minuty

„Joker 2”: Lady Gaga ma nas powalić na kolana w roli Harley Quinn

Kierowniczka obsady filmu „Joker: Folie À Deux” jest pewna doskonałej kreacji Lady Gagi.


Jakub „rajmund” Gańko

Pamiętacie jeszcze to poruszenie, jakie wybuchło w sieci, gdy dowiedzieliśmy się, że „Joker: Folie À Deux” będzie musicalem, a w rolę Harley Quinn wcieli się Lady Gaga? Dziś już chyba większość ludzi przyzwyczaiła się do tej myśli, a pierwszy trailer wyglądał całkiem zachęcająco. Gdyby jednak ktoś wciąż miał wątpliwości co do tego, jak twórczyni „Alejandro” odnajdzie się w roli ukochanej Arthura Flecka, to kierowniczka obsady filmu miała kilka słów do powiedzenia na ten temat podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach.

Jak donosi Indie Wire, Francine Maisler przyznała, że to nie ona wpadła na pomysł obsadzenia Lady Gagi, lecz reżyser obu „Jokerów”, Todd Phillips. Sama była zaskoczona, jak doskonale piosenkarka odnalazła się w roli.


Jest zaskakująca i naprawdę dobra. Zobaczyłam ją i byłam w szoku. To znaczy, oczywiście wszyscy wiedzieliśmy po >>Narodzinach gwiazdy<<, na co ją stać, ale wtedy myślałam, że to po prostu jej bajka. Coś, co może zagrać i być w tym autentyczna. Ale tutaj... Ludzie, ona jest taka dobra. Joaquin powala, ale ona mu dorównuje i jest w tym prawdziwa. 


Z kolei sama Gaga już wcześniej podkreślała, że pragnęła stworzyć w „Jokerze: Folie À Deux” własną kreację, która będzie odpowiadać naturze filmu i pojawiającym się w nim postaciom. Raczej więc nie będzie jej co porównywać do Margot Robbie, która zagrała Harley Quinn w obu wersjach „Legionu samobójców” oraz „Ptakach nocy”.

Na koniec tylko przypomnę, że nowy „Joker” trafi do polskich kin już 4 października. Oprócz Joaquina Phoenixa i Lay Gagi zobaczymy w nim m.in. Catherine Keener, Brendana Gleesona i Zazie Beetz.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1907

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze