„Kapitan Ameryka: Nowy wspaniały świat” jednak zaskoczył! Najnowsze widowisko MCU radzi sobie świetnie w box offisie

Po wielu perturbacjach czwarty film z Kapitanem Ameryką wylądował w kinie i… zapewne ku zaskoczeniu wielu osób, zdołał przyciągnąć widzów do kin. A może wierni fani tarczy i MCU chcieli po prostu sprawdzić, jak Anthony Mackie radzi sobie w nowej roli? W każdym razie pierwsze reakcje na najnowszą produkcję MCU nie zapowiadały sukcesu w box offisie, a jednak poradziła sobie ona całkiem nieźle.
Przechodząc do konkretów, „Kapitan Ameryka: Nowy wspaniały świat” w weekend otwarcia zarobił aż 88,5 mln dolarów, ale kwota ta może wzrosnąć do 100 milionów dolarów (szczególnie że dzisiaj w USA obchodzony jest Dzień Prezydentów). To świetny wynik, większy niż przewidywały prognozy, a do tego pierwsze 100-milionowe otwarcie filmu w 2025 roku. Co więcej, produkcja osiągnęła czwarty najlepszy wynik otwarcia w historii lutowych premier.
Natomiast globalnie „Nowy wspaniały świat” zarobił 92,4 mln dolarów. Daje to wynik na poziomie 180,9 mln dolarów, ale po dzisiejszym dniu kwota ta może wzrosnąć do 192,4 mln dolarów.
A jak nowy „Nowy wspaniały świat” radzi sobie na Rotten Tomatoes? Krytycy ocenili go dość surowo, przyznając 51%, jednak widzowie okazali się znacznie łaskawsi, przyznając aż 80%. Może więc nowy Kapitan nie taki zły, na jakiego wygląda? Z drugiej strony dzieło w reżyserii Juliusa Onaha otrzymało na CinemaScore rozczarowujący wynik B– w dniu otwarcia, co jest najgorszą oceną, jaką kiedykolwiek uzyskał film Marvela na tej platformie ankietowej. Może to mieć wpływ na jego wyniki w dłuższej perspektywie.
Stosunkowo niedawno Marvel poinformował, że budżet „Kapitana Ameryki 4” wyniósł tylko 180 milionów dolarów. Wielu ekspertów podchodzi jednak sceptycznie do tej kwoty. W ubiegłym roku pojawiła się informacja, że film całościowo kosztował ponad 350 milionów dolarów – studio miało przeznaczyć 275 mln dolarów na produkcję oraz dodatkowe 75-100 mln na dokrętki. Do tej kwoty należy jeszcze doliczyć koszty marketingowe. Z taką sumą Marvel może mieć więc problem z uzyskaniem rentowności swojego nowego dzieła.
A wy byliście na nowym Kapitanie Ameryce? Czy czekacie, aż produkcja wpadnie na Disney+?
Czytaj dalej
-
„Exit 8” udowadnia, że czasem po prostu liczy się rozrywka. To rzetelna...
-
2. sezon „1670” to wielki sukces Netfliksa. Adamczycha bawi po raz...
-
Spin-off „Wiedźmina” z nieoczekiwaną datą premiery. Insiderzy ujawniają, kiedy zobaczymy...
-
Trzeci sezon „Daredevila: Odrodzenie” powstanie. Dostał zielone światło od Disneya
2 odpowiedzi do “„Kapitan Ameryka: Nowy wspaniały świat” jednak zaskoczył! Najnowsze widowisko MCU radzi sobie świetnie w box offisie”
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
sukces w box office a jakość filmu nie idą w parze. Zwłaszcza kiedy jest embargo na recenzje z pokazów przedpremierowych.
Dupa, a nie radzi.
Fałszują wynik aby się ratować w ostatnich chwili gdy była premiera bo gdy leming przeczyta „rekord” to też pobiegnie do kina.