19
24.11.2021, 11:56Lektura na 2 minuty

Mass Effect: Amazon jest bliski zawarcia umowy na stworzenie serialu na podstawie serii EA

No to zaczynamy festiwal życzeń: kto powinien wcielić się Shepard(a), a kto w Garrusa?


Witold Tłuchowski

Choć od premiery – zresztą nie do końca udanej – ostatniej części Mass Effecta minęły już cztery lata, zapał fanów nie tylko nie słabnie, ale wręcz z każdym kolejnym rokiem wzrasta. Udowodnił to niedawny powrót trylogii Sheparda, który nie tylko przypomniał nam, za co pokochaliśmy serię ponad dekadę temu, ale przede wszystkim (przynajmniej dla EA) sprzedał się znacznie powyżej oczekiwań wydawcy. Jeżeli ktoś potrzebował potwierdzenia, czy marka wciąż ma taką siłę przyciągania niż w przyszłości, o lepszy dowód nie mógł chyba prosić.

Nadchodzące lata zapowiadają się dla Mass Effecta coraz lepiej. Oprócz powstającej nieśpiesznie nowej odsłony wiele wskazuje na to, że w przyszłości doczekamy się też ekranizacji gry. Według źródeł portalu Deadline Amazon negocjuje z EA możliwość stworzenia adaptacji cyklu:


Jedną z najnowszych nadziei firmy na tym polu jest Mass Effect. Amazon Studios zbliża się do zawarcia umowy na stworzenie serialu opartego na bestsellerowej serii gier science-fiction Electronic Arts.


Jak zauważa Deadline, kolejne sukcesy zachęcają Amazona do kontynuowania polityki adaptowania głośnych marek – po hitowym „The Boys” rekordy popularności bije debiutujące w zeszłym tygodniu „Koło czasu”. Spółka chwali się, że ta ostatnia produkcja jest na razie najchętniej oglądanym nowym serialem w tym roku i jedną z najlepszych premier w historii całego Prime Video. Przypomnijmy, iż prócz tego Amazon przygotowuje swojego „Władcę Pierścieni”, który trafi na rynek w przyszłym roku.

Powstanie serialu na podstawie Mass Effecta nikogo zresztą pewnie nie zaskakuje. Mac Walters, reżyser niedawnego odświeżenia trylogii, przewidywał taki rozwój wypadków już pół roku temu, przyznając, że jest to jedynie kwestia czasu.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef newsroomu oraz działów zapowiedzi i Info.

Profil
Wpisów5441

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane