5.09.2022, 08:45Lektura na 2 minuty

Netflix: „Arcane” nagrodzone Emmy za najlepszy program animowany

Serial Netfliksa osadzony w uniwersum League of Legends od Riot Games jest pierwszym programem animowanym od platformy streamingowej, który odebrał nagrodę Emmy.


Patryk „Delighter” Żelazny

Choć oczekiwania względem „Arcane” były różne, bo to w końcu Netflix (sam nie robiłem sobie zbyt wielkich nadziei), tak bardzo szybko okazało się, że to aktualnie jedna z najlepszych pozycji, jakie uświadczymy na platformie z czerwonym „N”. Trudno się też dziwić, że już został zapowiedziany drugi sezon, a samo Riot Games, czyli właściciel uniwersum, postanowiło zainwestować w odpowiedzialne za serial studio, wykupując część jego akcji.

Teraz mamy kolejny dowód na to, jak „Arcane” jest fenomenalne. Samo wygranie statuetki Emmy jest czymś wartym przyklaśnięcia, a nie można zapominać, że pierwszy raz mamy do czynienia z sytuacją, w której nagroda została przyznana programowi animowanemu przygotowanemu przez platformę streamingową. Statuetkę odebrał współtwórca „Arcane”, Christian Linke.


Dziękuję bardzo. To dla nas coś naprawdę wielkiego, ponieważ wywodzimy się z gier wideo. Wspaniale było widzieć, jak świat ogląda nasze postacie i historię. Dziękuję Netfliksowi, który wierzył w nas od samego początku, dziękuję Riot Games, które pracowało nad całym uniwersum… i dziękuję wszystkim ludziom, którzy byli z League of Legends przez ostatnie 12 lat i przyczynili się do tego, że jest tak duże, jak teraz.


Christian Linke

To, że serial osadzony w uniwersum League of Legends jest pierwszą animacją od platformy streamingowej, która wygrała nagrodę Emmy, nie oznacza, że jest jedyną, która próbowała. W przeszłości o nagrodę starały się m.in. „A gdyby...?” „Bob's Burgers”, „Rick i Morty”, a także „Big Mouth” oraz „BoJack Horseman”.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze