1
14.03.2022, 16:59Lektura na 2 minuty

Riot inwestuje w studio odpowiedzialne za „Arcane”

Gigant wykupił część udziałów w studiu animacyjnym.


Kuba „SztywnyPatyk” Stolarz

„Arcane” było prawdziwym hitem. W ciągu pierwszego tygodnia od premiery stało się najlepiej ocenianą produkcją Netfliksa wszech czasów i zyskało sobie sympatię nie tylko fanów, ale i (przede wszystkim?) ludzi kompletnie niesiedzących w lore League of Legends. Historia podzielonych sióstr – choć wziętych z samej gry, chodzi przecież o Vi i Jinx – jest na tyle uniwersalna i spektakularnie opowiedziana, że nie trzeba się mieszać w growy oryginał, by czerpać przyjemność z tej fantastycznej i czułej animacji.

Nie dziwota więc, że Riot i Netflix kują żelazo, póki gorące. „Arcane” dostanie wkrótce drugi sezon, a wydawca i developer poszedł o krok dalej: zainwestował w studio odpowiedzialne za serial, francuskie Fortiche. Riot miał wykupić znaczącą liczbę udziałów w studiu, jednak nie na tyle, by odebrać mu niezależność. Zamiast tego do zarządu Fortiche dołączyli kierownik ds. treści, Brian Wright, oraz szef działu rozwoju, Brendan Mulligan – oboje dotąd pracowali dla Riota.

Obie firmy współpracowały ze sobą już przy okazji teledysków do utworów poświęconych LoL-owi, jak choćby „Get Jinxed” czy „POP/Stars”. Jak twierdzą założyciele Fortiche, Pascal Charrue, Jérôme Combe i Arnaud Delord, w oficjalnym oświadczeniu:


Współpraca z Riot Games, zwłaszcza przy „Arcane”, sprawiła, że Fortiche Production stało się ważnym graczem na międzynarodowej scenie animacji. Riot Games, obdarzając nas zaufaniem, dało nam środki do realizacji naszych wspólnych pomysłów i pokazało, że możliwe jest oferowanie nowych treści, które mogą dotrzeć do szerokiej publiczności. W 2023 roku będziemy świętować dziesięć lat współpracy: nie ma lepszego sposobu na symbolizowanie zaufania i ambicji naszych dwóch firm niż to porozumienie.


Prezes Riotu, Nicolo Laurent, także wypowiedział się na temat współpracy:


Fortiche jest naszym niezwykle istotnym partnerem od dawna, ale dopiero ta umowa gwarantuje, że będziemy współpracować przez kolejne dekady. Stawiamy wysoką poprzeczkę wszystkim, z którymi współpracujemy i chcemy by zawsze na pierwszym miejscu stawiali graczy, rozumieli ich potrzeby i to na nich się koncertowali. Fortiche od pierwszego dnia jest przykładem podejścia Player Experience First. Jesteśmy dumni z „Arcane”, ale wiemy, że najlepsze dopiero przed nami.Czytaj dalej

Redaktor
Kuba „SztywnyPatyk” Stolarz

Recenzuję, tłumaczę, dialoguję, montuję i gdaczę. Tutaj? Nie wiem, co robię, więc piszę, dopóki mnie nie wywalą.

Profil
Wpisów288

Obserwujących16
League of Legends
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
9.5
Platformy
PC
Gatunek
RTS
Producent
Riot Games
League of Legends

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze