9
3.01.2023, 09:45Lektura na 2 minuty

Netflix sprawdzi w Polsce współdzielenie konta. Jak to zrobi?

Netflix ogłosił szczegółowe zasady współdzielenia konta w swoim serwisie od 2023 roku. Nie pobierze opłaty, ale wykorzysta inne rozwiązanie.


Michał „Perzi” Perzanowski

Przyczyną zmian wprowadzonych przez Netfliksa jest dzielenie konta przez znacznie więcej osób niż jest to wskazane w zasadach. Bywa bowiem tak, że na jednym profilu może oglądać w różnym czasie kilka osób. Finalnie z jednego konta może korzystać nawet kilkanaście widzów.

Problem sięga jeszcze 2019 roku, kiedy to Netflix zauważył spadek przychodów i wzmożone rezygnowanie z abonamentu.

Ochronę przed tymi praktykami zastosowano m.in. w Argentynie, Salwadorze, Gwatemali, Hondurasie i Republice Dominikany. Tam platforma wprowadziła testowe opłaty dla właścicieli kont, którzy dzielili się profilami z obcymi ludźmi lub znajomymi spoza ich gospodarstw domowych. Dopłata 2,99 dolarów miesięcznie spotkała się z dużą krytyką, zwłaszcza w momencie, gdy zapowiedziano wprowadzenie tego rozwiązania w USA.

W Polsce Netflix podejmie inne kroki i nie będzie pobierał opłat za współdzielenie konta.


Netflix wysyła link na adres e-mail lub numer telefonu powiązany z kontem głównego właściciela konta. Kod należy wprowadzić na urządzeniu, na którym pojawiła się prośba, w ciągu 15 minut. Jeśli kod wygasł, prześlij prośbę o nowy kod weryfikacyjny z tego samego urządzenia.


Netflix

Będzie tak się działo w przypadku konta, z którego korzysta ktoś spoza naszego gospodarstwa domowego. Tak wynika z regulaminu platformy.

W ostatnim raporcie Netfliksa opublikowano liczbę użytkowników. Na całym świecie wynosiła ona 220,67 mln subskrybentów i była o cały milion większa od poprzedniego okresu. To duża rzecz dla platformy, która w pierwszych dwóch kwartałach 2022 roku miała ujemną dynamikę wzrostu.

Gigant wprowadza również Netflix Basic with Ads, czyli tańszą opcję abonamentu z ograniczeniami i reklamami. W listopadzie ruszył na pierwszych rynkach, ale na razie nie jest dostępna w Polsce.


Czytaj dalej

Redaktor
Michał „Perzi” Perzanowski

Piłkarski męczennik kibicujący Manchesterowi United i Wiśle Kraków. Na szczęście gry działają kojąco, prawda? Lubię strategie i przygodówki. Cierpię na syndrom jeszcze jednej tury. Sprzęt nie gra roli (That's what HE said).

Profil
Wpisów309

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze