1
1.06.2022, 07:30Lektura na 2 minuty

„Obi-Wan Kenobi” z rekordową premierą na Disney+. Są szanse na 2. sezon?

Ku zdziwieniu absolutnie nikogo „Obi-Wan Kenobi” okazał się najchętniej oglądaną premierą na Disney+. Czy to zagwarantuje mu 2. sezon?


Jakub „rajmund” Gańko

Powrót Ewana McGregora do roli Obi-Wana Kenobiego cieszył się dużym zainteresowaniem już od lat, kiedy jeszcze ewentualny projekt z jego udziałem funkcjonował w formie plotek (wcześniej spekulowało się w końcu o trylogii filmów, a nie o serialu). Nic dziwnego, kreacja Szkota często wymieniana jest jako największa zaleta trylogii prequeli. I tym bardziej zrozumiałe, że widzowie tłumnie rzucili się na pierwsze dwa odcinki serialu „Obi-Wan Kenobi”. Przynajmniej ci, którzy mają legalny dostęp do platformy Disney+ (Polacy do nich oficjalnie dołączą dopiero za 2 tygodnie).

Włodarze korporacji Myszki Miki poinformowali, że „Obi-Wan Kenobi” pobił dotychczasowy rekord najchętniej oglądanej produkcji oryginalnej Disney+ (na podstawie liczby godzin streamowanych przez widzów w ciągu ostatniego weekendu).

Konkretnych liczb oczywiście nie podano, ale to i tak ciekawa informacja. Wychodzi na to, że produkcja z Ewanem McGregorem przebiła popularnością nie tylko „The Mandalorian”, lecz także „Lokiego” czy „Falcona i Zimowego Żołnierza”. Disney może spokojnie otwierać szampana... oraz zamawiać 2. sezon?


„Obi-Wan Kenobi” powróci z 2. sezonem?

Serialowa przygoda ucznia Qui-Gona Jinna od początku była zaplanowana jako zamknięta całość, która opowie zwartą historię rozgrywającą się pomiędzy „Zemstą Sithów” a „Nową nadzieją”. Jednak nawet sam McGregor nie wyklucza, że projekt zostanie pociągnięty dalej, o czym wypowiedział się w niedawnym wywiadzie dla serwisu Collider.


Jeśli serial sobie dobrze poradzi i Disney będzie chciał robić kolejny sezon... Doskonale mi się pracowało z Deborah Chow i nową technologią. Myślę też, że nasze scenariusze były naprawdę dobre. Podobała mi się praca z ekipą, która miała tyle zapału. Tak wielu fanów Star Wars bierze udział w tych projektach, że czyni to je naprawdę ekscytującymi. Więc byłbym w pełni chętny na więcej. Ale na razie to zamknięta historia.


Ewan McGregor

Tymczasem już dziś premiera trzeciego z sześciu zaplanowanych na tę chwilę odcinków.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów669

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane