3
9.07.2024, 21:14Lektura na 1 minutę

Oficjalnie: „Shrek 5” w lipcu 2026 roku

Powracają Mike Myers, Eddie Murphy i Cameron Diaz.


Kuba „SztywnyPatyk” Stolarz

Dziwnie w takim dniu pisać takiego newsa, niemniej to zbyt niesamowity zbieg okoliczności. Dziś opublikowaliśmy smutną wieść o odejściu Jerzego Stuhra, znanego m.in. z ról „Wodzireju”, „Amatorze”, „Kilerach” czy w serii o ogrze Shreku, w której to podłożył głos pod Osła, postać uprzednio graną przez Eddiego Murphy’ego. Nie trzeba było długo czekać na dyskusje, kto mógłby zastąpić aktora (najczęściej przewijającym się kandydatem jest… syn, Maciej Stuhr, który już przedtem zastąpił ojca w roli Gargamela) w ewentualnej piątej części i… Cóż. Niespodziankaaaaa. Gorycz i osłoda?

Dreamworks bowiem oficjalnie zapowiedziało „Shreka 5”, jak i powrót Mike’a Myersa, wspomnianego Murphy’ego oraz Cameron Diaz. Premiera: 1 lipca 2026.

O piątej części mówi się od jakiegoś czasu – w zeszłym roku poinformowaliśmy o prowadzeniu negocjacji z aktorami (oraz potencjalnej osobnej produkcji o Ośle), a w trakcie kampanii promocyjnej nowego „Gliniarza z Beverly Hills: Axela F” Murphy nie wahał się zdradzić, że jest już w trakcie nagrań do „piątki” (ba, miał już mieć za sobą pierwszy akt filmu), a solówka o jego bohaterze jest na etapie pre-produkcji. Na oba tytuły, parafrazując Zamachowskiego, se jeszcze poczekamy.


Czytaj dalej

Redaktor
Kuba „SztywnyPatyk” Stolarz

Recenzuję, tłumaczę, dialoguję, montuję i gdaczę. Tutaj? Nie wiem, co robię, więc piszę, dopóki mnie nie wywalą.

Profil
Wpisów314

Obserwujących17

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze