14.09.2023, 14:00Lektura na 2 minuty

One Piece: Serial może mieć ponad 6 sezonów

Wygląda na to, że netfliksowy hit oparty na kultowej mandze zostanie z nami na dłuższy czas.


Maciek Szymczak

Aktorskie adaptacje mang czy anime zazwyczaj nie są zbyt udane, o czym przekonało się m.in. Cowboy Bebop, które zostało skasowane po pierwszym sezonie. Zamiana dynamicznej, japońskiej animacji na żywych aktorów zazwyczaj sprawiała, że nowe dzieło traciło ducha oryginału, a często również nie było w stanie wybronić się samo. Dlatego też blady strach padł na fanów kultowego One Piece, gdy kilka lat temu ogłoszono, że Netflix podejmie się przełożenia tej opowieści na wersję live-action. Teraz jednak, gdy premierę mamy już za sobą, można śmiało stwierdzić, że obawy te były znacznie przesadzone.

One Piece okazało się naprawdę solidnym serialem, który zachwycił widzów, o czym świadczy m.in. fakt, że przez ostatnie 2 tygodnie zajmował 1 miejsce na liście najczęściej oglądanych na Netfliksie. Oprócz tego może pochwalić się bardzo przyzwoitym wynikiem na Rotten Tomatoes. Według tego agregatora opinii, 85% recenzji krytyków jest pozytywnych, a w przypadku widzów wynik ten wzrasta do 95%. Chwalone są przede wszystkim oddanie klimatu oryginalnych przygód załogi Słomkowego Kapelusza, a także wprowadzenie zmian, które jeszcze wzbogacają ten piracki świat. Zapewne więc wszyscy ci, którzy podzielają takie opinie, z radością zareagują na poniższą informację.

Na łamach Deadline Hollywood ukazał się wywiad z producentami serialu: Becky Clements oraz Martym Adelsteinem. Ci oprócz zachwycania się wynikami oglądalności oraz zdradzenia kilku zakulisowych szczegółów, poinformowali również o czymś zgoła ciekawszym. Otóż przyznali, że mają plany na co najmniej 6 sezonów serialu. Co więcej, wyrazili nadzieję, że liczba ta wzrośnie nawet do 12. Tłumaczą to olbrzymim rozmiarem materiału źródłowego, który i tak był znacznie skracany na potrzeby 1 sezonu. Manga One Piece zaczęła wychodzić w 1997 roku i trwa do teraz, nic więc dziwnego, że przy próbie przełożenia całości na wersję aktorską plany sięgają kilku czy nawet kilkunastu sezonów. Wszystko to brzmi bardzo pięknie, jednak jak pokazuje polityka serwisów streamingowych, seriale często są anulowane po którymś gorszym sezonie, zanim zdążą się odbudować.

O drugi sezon One Piece raczej nie musimy się martwić, biorąc pod uwagę, jakim sukcesem okazał się start serialu, jednak jak to będzie wyglądało z kolejnymi… cóż, czas pokaże. Produkcję możecie oczywiście obejrzeć na Netfliksie, a jeśli chcecie zapoznać się z całością wspomnianego wywiadu, to znajdziecie go TUTAJ.

Redaktor
Maciek Szymczak

Zakochany w fantastyce maści wszelkiej. Jak najmniej czasu spędza, siedząc w tym świecie, a jak najwięcej przemierzając nadprzestrzeń Odległej Galaktyki, niebo Alagaësii, szlaki Kontynentu lub bezkresne łąki na Cuszimie. Gdy w końcu wyjdzie remake pierwszego Wiedźmina, to zniknie z tego wszechświata, dopóki nie przejdzie gry na każdy możliwy sposób. Niezwykle irytuje go, gdy ktoś traktuje popkulturę jako treści niższego rzędu. Typ, który kłócił się z polonistką, że gry to też sztuka, a na maturze odwołał się do Gwiezdnych Wojen.

Profil
Wpisów43

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane