10
12.11.2022, 10:15Lektura na 2 minuty

To... dziś! Studio Ghibli i Gwiezdne Wojny z animacją o Baby Yodzie na Disney+

Animacja nazywa się „Zen – Grogu and Dust Bunnies” i można ją oglądać na Disney+... już teraz.


Stanisław „Wokulski” Falenta

Co za niespodzianka z rana! Studio Ghibli oraz Lucasfilm połączyli siły, aby stworzyć ręcznie animowaną krótkometrażówkę pt. „Zen – Grogu and Dust Bunnies” (po polsku „Zen – Grogu i koty z kurzu”). Można ją obejrzeć na Disney+ już teraz. Nie ma jeszcze nawet zwiastuna. Liczy sobie 3 minuty.

To... dość nieoczekiwane połączenie. Grogu, zwany wcześniej przez fanów Baby Yodą, to jeden z głównych bohaterów serialu „The Mandalorian”. Hit Disneya i Lucasfilmu doczekał się dwóch sezonów oraz uznaje się go za jedną z najlepiej zrealizowanych części uniwersum Gwiezdnych Wojen. Na horyzoncie majaczy też trzeci sezon.

Z kolei „koty z kurzu” to nie tylko alergiczny problem, którego nie chce mi się posprzątać od dwóch dni, ale również stworzonka pojawiające się w animowanym filmie „Mój przyjaciel Totoro” autorstwa Ghibli. Znane i kochane studio odpowiedzialne jest za słynne, ręcznie rysowane animacje, jak np. „Szkarłatny pilot” czy „Spirited Away: W krainie bogów”.

Na rzeczoną współpracę wskazywały zagadkowe posty studia Ghibli publikowane na Twitterze od dwóch dni. Wzbudzały one ekscytację, ale kto by pomyślał, że tak szybko dowiemy się, o co chodzi?

Tutaj warto nadmienić, że w tle figurki znajduje się prawdopodobnie najsłynniejszy reżyser studia, Hayao Miyazaki.

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów615

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane