4
27.03.2024, 09:30Lektura na 1 minutę

„Puchatek: Krew i miód 2” – Sensacja roku? Horror z wysoką notą na Rotten Tomatoes

„Puchatek: Krew i miód 2” może być jednym z największych zaskoczeń 2024 roku.


Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Cytując polskiego klasyka: „Nawet jeśli wszyscy już w ciebie zwątpili, pokaż że się mylili”. Jedna z największych porażek zeszłego roku, której recenzję naszego redakcyjnego kolegi rajmunda znajdziecie tutaj, doczekała się kontynuacji. I to jakiej! Okazuje się, że sequel jednego z najgorszych filmów w historii (opinia subiektywna) zyskał, przynajmniej w momencie pisania tego newsa, aż 89% pozytywnych opinii od krytyków na Rotten Tomatoes. Widownia oceniła „Puchatek: Krew i miód 2” na 85%. 

Zaskoczeni? Nic dziwnego. Pierwsza część powstała tylko i wyłącznie z chęci zarobku. Spowodowane to było udostępnieniem wizerunku Kubusia Puchatka do domeny publicznej. Oznacza to, że każdy może korzystać z wykreowanej przez A.A. Milne’a postaci. Tak jak w swoim tekście pisał rajmund, gdyby nie rozgłos, film skończyłby zapewne jako ciekawostka na YouTubie. 

Druga część zachęcała na ten moment wyłącznie lepiej wyglądającymi kostiumami. Fabuła skupia się na Krzysiu, który podczas terapii wraca do wydarzeń z dzieciństwa, gdy doszło do uprowadzenia grupy jego rówieśników wraz z jego bratem bliźniakiem. 

Czy po tak optymistycznie zapowiadających się ocenach planujecie wypad do kina? Może tym razem rzeczywiście będzie to bardziej miodek, a nie zgniła maź?


Czytaj dalej

Redaktor
Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Rodowity bałuciarz, pisarz i entuzjasta popkultury. W wolnych chwilach czyta sporo filozoficznej pulpy, szczególnie w wykonaniu swojego imiennika zza oceanu oraz bada brytyjską inwazję komiksową lat 90. Serdecznie zaprasza na swojego Instagrama: chrzuszcz.pisze.

Profil
Wpisów306

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze