21.03.2024, 16:30Lektura na 1 minutę
Wideo

„Ród smoka”: Otrzymaliśmy dwa zwiastuny i datę premiery

HBO okazało się bardzo hojne dla fanów spin-offu „Gry o Tron”.


Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Spin-off „Gry o Tron” okazał się ogromnym sukcesem, przyciągając blisko 10 milionów widzów. Co więcej, „Ród Smoka” miał pobić emisję pierwszego odcinka oryginalnego serialu o 350%. Oczywiście wpływ na to ma zapewne ówczesny brak serwisów streamingowych oraz słabsza kondycja produkcji fantasy, ale wynik dalej robi wrażenie.

Krytyka bardzo ciepło przyjęła historię rodu Targaryenów. W serwisie Rotten Tomatoes serial HBO uzyskał 93% pozytywnych ocen od recenzentów i 82% od widzów. 

HBO postanowiło uraczyć nas dzisiaj aż dwoma zwiastunami swojego hitu. Jeden z nich, czyli tzw. Zielony Zwiastun, jest zmontowany z perspektywy sojuszników Aegona, a drugi, Czarny Zwiastun, z punktu widzenia zwierzchników Rhaenyry. 

Widzowie muszą zastanowić się nad wybraniem strony konfliktu do 17 czerwca 2024 roku, bo to właśnie wtedy na platformie Max ukaże się drugi sezon „Rodu Smoka”. Pierwszy zakończył się potężnym cliffhangerem, a od emisji ostatniego odcinka minęły prawie dwa lata. Skoro czekaliśmy tyle czasu, to parę miesięcy nie brzmi aż tak źle, prawda? 


Czytaj dalej

Redaktor
Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Rodowity bałuciarz, pisarz i entuzjasta popkultury. W wolnych chwilach czyta sporo filozoficznej pulpy, szczególnie w wykonaniu swojego imiennika zza oceanu oraz bada brytyjską inwazję komiksową lat 90. Serdecznie zaprasza na swojego Instagrama: chrzuszcz.pisze.

Profil
Wpisów306

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze