1
3.11.2022, 09:00Lektura na 2 minuty

„Sandman”: Netflix potwierdził, że powstanie 2. sezon

Fani serialowej adaptacji „Sandmana” mogą spać spokojnie. Netflix zdementował plotki o skasowaniu serialu.


Jakub „rajmund” Gańko

W sierpniu na Netfliksie zadebiutował „Sandman”, serialowa adaptacja kultowego komiksu autorstwa Neila Gaimana. Produkcja została ciepło przyjęta przez krytyków i widzów (odpowiednio: 87% i 80% według serwisu Rotten Tomatoes), ale wszyscy wiemy, jak to bywa z Netfliksem: nawet obiecujące produkcje bywają skasowane po jednym czy dwóch sezonach.

W ostatnich dniach sieć huczała od plotek, że podobny los czeka także „Sandmana”. Na szczęście rozwiał je sam streamingowy gigant, powołując się na słowa Neila Gaimana. Autor zapewnił, że Morfeusza i resztę ekipy czekają kolejne zdumiewające przygody, czyli krótko mówiąc: drugi sezon serialu.

Jeśli ten krótki tweet to dla was za mało, polecam zapoznać się z pełnym oświadczeniem opublikowanym na stronie Tudum należącej do Netfliksa. Gaiman zapowiada w nim, że kolejny sezon będzie ponownie współtworzył z Allanem Heinbergiem i Davidem Goyerem, nie liczcie jednak na fabularne konkrety. Jak było do przewidzenia, czeka nas konflikt ekipy Snu oraz sił piekielnych dowodzonych przez Lucyfera.


Na Morfeusza czekają pewne niesamowite opowieści, że wspomnę tylko o tym, że poznamy więcej członków Rodziny Nieskończonych. Nikt nie będzie cieszył się nowymi odcinkami bardziej niż nasza obsada i ekipa. To najwięksi fani „Sandmana” na świecie. A teraz czas wracać do pracy. W końcu czeka na nas rodzinny posiłek. A Lucyfer oczekuje na powrót Morfeusza do piekła...


Neil Gaiman

Pierwszy sezon „Sandmana” liczył 11 odcinków. Nie wiemy jeszcze, ile otrzymamy ich w kolejnej serii, ani kiedy trafi ona do oferty Netfliksa.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1145

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane